Son Haberler
Anasayfa / Kültür Sanat / 17. Aydın Doğan Ödülü Sahibini Buldu

17. Aydın Doğan Ödülü Sahibini Buldu

17. Ayın Doğan Ödülü ”Türk Müziği” alanında Prof. Dr Nevzat Atlığ ve Türk Musikisi Vakfı’na verildi…

Vakıf Yönetim Kurulu Aydın Doğan Vakfı’nın adına 1996 senesinden bu yana düzenlemiş olduğu Doğan Ödülü’nün, 2013 yılında ”Türk Müziği” alanında verilmesine karar verdi.

Bu sene Türk Müziği alanında verilen Doğan Ödülü’nün, Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça (Başkan)Prof. Dr. Adnan Koç, Doğan Hızlan, Erol Sayan, Fatih Salgar, Gönül Paçacı, H.Özgen Gürbüz, Mehmet Güntekin ve Serap Mutlu Akbulut’tan oluşan Seçiciler Kurulu, 7 Şubat 2013 Perşembe günü, ödül adayları üzerinde açık tartışma ve eleme yöntemiyle yaptığı toplantıda; Türk Müziği yakın tarihinin son 65 yılını kapsayan, müzik hayatında gerçekleştirdiği kalıcı hizmetleri ve verimli sanat hayatı göz önüne alınarak Prof. Dr. Nevzad Atlığ’ı ve son yıllarda gerçekleştirdiği kalıcı, sürdürülebilir, etkili ve sonuç getirici projelerinden dolayı Türk Musikisi Vakfı’nı “Türk Müziği” alanında Aydın Doğan Ödülü’ne değer gördü.

Aydın Doğan Ödülü, ülkemizde kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini yaratıcılarının kişiliğinde, çeşitli dallar için verilen uğraşları, özveriyi, kaliteyi ve mükemmelliğin yanı sıra emek verenlerin çalışma ve birikimleri ile ulusal ve uluslararası platformda övgü kazananları, mesleklerine başladıkları günden bugüne kadar gösterdikleri başarılar doğrultusunda ödüllendirilerek, Türk insanının kültürünü ve yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla veriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*