Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / 2013 Yılı Dekorasyonun Son Trendi Osmanlı Tarzı

2013 Yılı Dekorasyonun Son Trendi Osmanlı Tarzı

Osmanlı tarzı ev dekorasyonu için eğer kolları sıvadıysanız hemen ihtişamlı Osmanlı saraylarının aklınıza gelmesi doğaldır. Aynı zamanda ise dönemin el sanatları, kumaş ve gelenekleri de evinizin dekorasyonuna yansıyacaktır. İşleme, oyma, sedef, mobilya öğelerine de yer verilebilir.

2013 yılı Osmanlı’yı konu alan dizelere sponsor olan Asortie Mobilya, yeni yıl trendleri hakkında bakın neler söylüyor…

Birkaç senedir ekranların en çok ilgi gören ve reyting rekorları kıran Osmanlı dizilerinde kullanılan oymalı ve varaklı mobilyalar, klasik mobilya satışlarını oldukça fazla artırdı.

Osmanlı konu tarzını konu alan dizilerde kullanılmış olan kıyafet, takılar, eşyalar, halı ve perdeler kadar ilgi çeken diğer unsur da el oyması işçiliği ile hazırlanmış ve genellikle de altın ve gümüş varak uygulamaları ile zenginleştirilen klasik mobilyalardır.

KLASİKLERE İLGİ YÜKSEK

Televizyon dizilerinde kullanılan mobilyalardan, karakterlerin kullanıldığı kostüm, takılar, mutfak gereçleri ve sofra düzenlerinden sarayları ve zengin Osmanlı paşalarının konaklarını süsleyen mobilyalar dizilerin etkisi ile daha çok ilgi görmeye başladı. Dizide gördüğü eşyalardan etkilenmiş olan mobilya kullanıcıları, tarihle arasında bağ kuracağını düşündüğü klasik mobilyaları daha fazla tercih etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*