Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / 30 Yaş Sonrası Estetikleri

30 Yaş Sonrası Estetikleri

Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, 30 yaşından sonra yapılacak bazı estetik işlemlerin yaşlanmayı büyük bir ölçüde geciktireceğini belirtiyor. Mimikler için botoks, bir koruyucu hekimlik hizmeti olan aşının estetik cerrahide de benzerleri olduğunu vurgulayan Kışlaoğlu; ”Bunlardan biri botokstur. Özellikle kötü kullanılan mimikler defarmasyonnedenlerinden biri.Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller. Çok mimik kullanan kişiler koruyucu estetik önlemi olarak botoks yaptırabilir.” şeklinde konuştu.

30 yaşından sonra hücreler arasında bulunan jelin azalmaya başladığını ve 40’lı yaşlarda etkisini iyice kaybettiğini dile getiren Kışlaoğlu ”Yüzümüzün yaşlanmasının nedenlerinden biri hücreler arası maddenin ve yağ dokusunun erimesi ve yer değiştirmesidir. Bu sebeple 30 yaşından sonra jelin azaldığı yerlere dolgu takviyesi eğer yapılırsa bu çökme büyük bir ölçüde engellenir.” dedi.

Cilt Lekelerine Dikkat

Prof. Kışlaoğlu, 30 yaşlarından sonra ciltte damarlanma ve lekeler oluştuğunda ve bu lekelerin zamanla koyulaştığına dikkat çekerek, lazer ile cilt gençleştirme uygulamasının yaptırılmasının yararlı olabileceğini dile getirdi. Kışlaoğlu ağrısız, ciltte tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlanma süreci gerektirmeyen ve öğle tatilinde bile uygulanabilen bir yöntem olan lazer ile ciltteki hücrelerin daha düzgün, sıkı ve genç görünen bir yüzey oluşturduğunu belirtti. Kışlaoğlu sözlerine ‘’Göz kenarındaki kaz ayakları, alındaki çizgiler, yüzdeki kırışıklıklar ve hafif sarkmalar Nd – Yag lazer ile tedavi edilirken cildin yapısına ve kırışıklıkların derinliğine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapılmalıdır’’ şeklinde devam etti.

Yanakları İhmal Etmeyin

Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askılar da özellikle yanağı sarkmaya meyilli olan kişilerde destek amaçlı koruyucu estetik tedavisi olarak uygulanıyor. Prof. Dr. Kışlaoğlu, bu yöntemi kısaca şöyle anlattı: “Endoskopik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçlı deriden kısa kesiler girilip alın, kaşlar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilerek dokular istenilen pozisyona alınır. Bu yöntemin en büyük avantajı aşağıya doğru olan yaşlanma sürecinde yüzün yukarıya asılarak kesin çözüme yaklaşılmasıdır’’

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*