Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Acı Tecrübelerden Ders Almak

Acı Tecrübelerden Ders Almak

Hayatınız aynı olayların tekrarından mı ibaret ? Çıktığınız adamların hepsi sorumsuz ve ilişkileriniz aynı hayal kırıklarıyla bitiyor. Dostlarınız, dost sandıklarınız hepsizi hayal kırıklığına uğratıyor ve bunun yüzlerce türevi. Demek ki, siz de benim gibi ilişkilerden almanız gereken dersleri almıyorsunuz, yaranız siz onu farkedince ve iyileştirmeye karar verene kadar açık kalıyor.

Sanırım örneklendirmek çok daha iyi olucak. Diyelim ki çocukluk, gençlik dönemlerinizde babanız ile çözemediğiniz hatta bilincinde olmadığınız problemler yaşadınız. O çok katı, maço tavırlarıyla sizi bezdirdi. Eğer o ilişkiden doğru mesajı , hayat tecrubesini alamadıysanız daha sonraki erkek arkadaşlarınız, eşiniz ile ilişkileriniz de aynı tür problem yaşayacağınızı garanti edebilirim. İlk başta öle bişey olmasa da bir an farkedeceksiniz ki sevgiliniz babanıza dönüşmüş, size karışıp, baskı uyguluyor. Siz tanrım ne yaptım da aynı şeyleri yaşıyorum, hayat boyu bu erkeklerden çektiğim ne diyeceksiniz boşu boşuna.

İlişkilerinizden, tecrubelerinizden doğru derslerle çıkmayı, öfkelerinizi, hayal kırıklıklarınızı pozitif enerjiye dönüştürebildiniz oranda hayatınız değişecek, aynı tecrubeleri yaşamaktan kurtulacaksınız. Kronik hastalıkların birçoğundan da … Şimdi de ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Yanlız insanın bana kronik rahatsızlıkların birçoğu tıkanmış enerjiler, çözülmemiş problemlerden kaynaklanıyor. Genetik bilimine inancım sonsuz yanlız aynı ailenin kadınlarının o hastalığa yakalanma riskinin bir kısmını da benzer oratmalar ve problemler içinde yaşama ve karakter benzerlikleri belirliyor. Aynı geni taşıyan iki kızkardeşten hep karakteri anneye daha çok benzeyeni anne ile benzer hastalıklara yakalanıyor.

Acı, tatlı anılarınızı anı olmadan, içinde yaşarken değerlendirmeye bakın. Her defasında ”Bu olay benim başıma neden geldi, buradaki mesaj nerede ?” sorusunu kendinize sormayı kesinlikle unutmayın. Ve lütfen inanın , siz iyi olduğunuz sürece başınıza gelen her olay sizi bir adım ileriye taşımak için hayat bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*