Son Haberler
Anasayfa / Kültür Sanat / Ağlamayana Oscar Yok

Ağlamayana Oscar Yok

ABD merkezli bir haber sitesine göre bu senenin Oscar adayları Akademi’nin gözüne girmek için Duygu sömürüsü yapıyor…

Oscar Ödülleri için bu sene aday gösterilen aktris, aktör ve yönetmenler daha önce görülmemiş bir taktik benimsendi. ABD merkezli haber sitesininhaberine göre, adaylar Akademi’nin gözüne ekranlar önünde ağlayarak girmeye çalışıyor. Duygu sömürüsü stratejisi uygulanan isimleri köşe yazarı Kevin Fallon derledi:

HUGH JACKMAN:

”Les Miserables” (Sefiller) filmiyle En İyi Aktör adayı olan Jackman, ABD merkezli yayın kuruluşu CBS kanalının ”60 Minutes” programında aile içi trajesini anınca gözyaşlarına boğuldu. Jackman, annesinin evi terketmesinden sonra babasının yaşadığı zorluklar için çok üzüldüğünü dile getirdi.

ANNE HATHAWAY:

En iİyi Yardımcı Aktris adayı gösterilen Hathaway ise; sürekli buğulu gözleriyle objektiflere yansıdı. ”Les Miserables” filminin çekimlerinde saçları kesilirken ağlayan Hathaway, filmi ilk kez izlendiğinde kendi performansından çok etkilendiğini dile getirip ağlayınca herkesi şaşırtmıştı.

ROBERT DE NİRO:

Sert mizacıyla tanınan aktör Robert de Niro, bu hafta katıldığı bir programda gözyaşlarına boğularak herkesi şaşırttı. En İyi Yardımcı Aktör dalında aday gösterilen deneyimli oyuncu, adaylığıyla ilgili eleştirilere ve esprilere yanıt vermedi. Yanlız bipolar bozukluk hastası bir çocuğun babasını oynadığı rolüyle ilgili bir soru karşısında kendi oğlunun da yaşadığı psikolejik rahatsızlığı hatırlayınca duygusal anlar yaşadı.

JESSİCA CHASTAİN:

”Zero Dark Thirty’deki rolüyle En İyi Aktrist adayı olan Chastain ise, Altın Küre’de En İyi Kadın ödülünü alırken ağladı. Ödül konuşmasında kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlatan ve üzerinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Chastain, böylece hikayesini Akademi’ye en etkili şekilde duyurma şansını yakaladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*