Son Haberler
Anasayfa / Vitrinler / Alyans Seçmenin Püf Noktaları

Alyans Seçmenin Püf Noktaları

Rahat bir kullanım için doğru alyans nasıl olmalı ?

Ergonomi Önemli

Her şeyden önemlisi, bir ömür boyu parmağınızda taşımayı planladığınız alyansınızın elinizde yokmuşcasına rahat hissettiren bir yüzük olmasıdır. Ergonomik bir yüzüğünüzün olması; elinizi yıkarken, uyurken, seyahat ederken ve eşinizin elini tutarken rahat olmanızı sağlar. Bundan dolayı yüzüğün iç yüzeyinin parmağınızı rahatsız etmeyecek yapıda olduğundan emin olmalısınız.

Zamanın Ruhunu Yansıtsın

Evlilik yüzüklerinin tasarımı evrenseldir. Yine de zamanın kendine özgü modası her şeyde olduğu gibi alyanslarda da kendini hissettirir. Kimi zaman alyansınızı süsleyen asimetrik taşlarda, kimi zaman alyansın beyaz, yeşil ya da kızıl altınında; bazen de yüzük profilinin kalın veya da ince oluşuyla her dönemin bir molası vardır. Bunu yakalayın yanlız modaya uymaya çalışırken asla rahatsızlığınızdan ödün vermeyin.

Bakımı Kolay Olmalı

Her türlü mücevher için geçerli iki tür bakım vardır. Birinci seçenek, alyansınıza evde kendi imkanlarınızla bakım yapmanız. Bu işlem, alyansınızı ılık sabunlu suda on dakika kadar beklettikten sonra durulamak ve süngerli bir diş ipiyle detay temizliği yapmaktan ibarettir. İkinci seçenekse, alyansınızı aldığınız yere bakıma götürmeniz.Gerekli bakım ve parlatma işlemlerini senede bir yaptırmanız, alyansınızın ilk günkü güzelliğini her zaman taşımasını sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*