Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Balayı Bavulunuzu Hazırlamanın En İnce Ayrıntıları

Balayı Bavulunuzu Hazırlamanın En İnce Ayrıntıları

Balayınızda unuttuklarınız için kesinlikle hayıflanmayın…

Balayı Bavulu Gözünüzü Korkutmasın

Balayı bavulunu hazırlarken gideceğiniz yerdeki mevsimsel özellikleri, orada kaç gün kalacağınızı ne tür aktivetiye katılacağınızı dikkate almalısınız. Mutlaka bavulunuza sigorta yaptırın ve sigorta poliçe tutarının bavulunuzu değeri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Bavulunuzun kilitlenemeyen dış cephelerine kıymetli eşyalarınızı koymayın.

Etiketlemeyi Unutmayın

Bavulunuzu alırken mutlaka isim etiketine bakın; unutmayın ki birbiribe tıpatıp benzeyen birçok bavul aynı uçaktan çıkabilir. Siz bir başkasının bavulunu alırken bir başkası da sizinkini alabilir. Kenarları ile iskeleti sağlam, kilitlenebilir bir bavul seçin. Bavulunuz ile yürüyeceğiniz uzaklıkları ve bozuk yolları dikkate alarak bavulunuzun hem tekerlekli hem de askılı olmasına özen gösterin.

Sakin Olun, Acele Etmeye Hiç Gerek Yok

Uçak rezervasyonu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse, havaalanına şişmiş gözlerle gitmek istemezsiniz ki, düğün alkollüyse uçağınızı kaçırma ihtimaliniz de artar. Yolculuğa çıkmadan önce yanınıza, gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından almalısınız. Belki de inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca, yazın bile uçağa binerken yanınıza ince bir ceket veya hırka alın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*