Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Balayı Bütçesi Nasıl Yapılır

Balayı Bütçesi Nasıl Yapılır

Balayınızda bir taraftan mutluluktan uçarken diğer yandan da ayaklarınız sımsıkı yere basmalı…

Ödenek Ayırın

Düğün masraflarınızın en önemlilerini karşıladıktan sonra balayı bütçenizi oluşturmanın zamanı gelmiştir. Birikimlerinizin, ailelerin katkılarının ve balayı hayallerinizin bir kombinasyonunu yapın ve ortaya somut bir balayı planı ortaya çıkarın.

Masraf Kalemleri

Ulaşım, konaklama, yeme, içme… İşte balayı bütçenizin ağır topları. Bunlar arasında bir denge kurmalısınız, evliliğinizin ilk yıllarını borç ödeyerek geçirmek istemiyorsanız tabii. Unutmayın ki her ne kadar erken davranır ve ne kadar çok seçeneği gözden geçirirseniz ideal balayını daha uygun fiyata elde etme ihtimaliniz o kadar artar. Bu sebepten dolayı düğün tarihiniz belli olur olmaz balayı bütçenizi belirleyin ve geç kalmadan balayı rezervasyonlarınızı yaptırın.

Yedek Cüzdan

Sağlık, güvenlik veya da lüks tüketim gibi beklenmedik harcamalarınız için ihtiyacınız olabilecek bir miktar parayı balayınız esnasında her an ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun. Bir miktar nakit parayı ve bir tane kredi kartını acil durumlar için otel odasındaki kasanızda bekletin. Eğer yurt dışına çıkıyorsanız seyahat çeklerinden de yararlanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*