Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Balayı İçin Tatil Yerleri

Balayı İçin Tatil Yerleri

Deniz, Güneş ve Kum İsteyenler

Yazın sıcağında veya da bulunduğunuz bölgede ilkbahar ayları ise deniz ve kumun bir arada olduğu bölgelerde tatil yapabilirsiniz. 5 yıldızlık otellerde olsun tatil köylerinde olsun farketmez, denize girip, güneşlenip ve havuza girebileceğiniz bir balayını eğer düşünüyorsanız güneyi tercih etmelisiniz. Türkiye’nin güney bölgeleri hem lüks oteller olsun hemde tatil köyleri olsun denizi ve kumu ayaklarınızı altına sermek için en ideal yerler arasındadır.

Kışın Balayı

Kışın ortasında evleniyorsanız eğer ve balayı düşünüyorsanız bu kez mevsimine göre balayını tercih edeceksiniz. Kışın ve karın tadını çıkarabileceğiniz, kayak yapabileceğiniz ve teleferiklere binip harika manzaraların tadını çıkarabileceğiniz bir balayını istiyorsanız, sizlere Uludağ, Kartalkaya vs. gibi tatil bölgelerini de öneriyorum.

Doğa ile İç İçe Balayı

Benim denizle, kum ile lüks otellerde işim olmaz diyenler için ise harika balayı fırsatları bulunuyor. İstanbul’Da yaşayanlar için kesinlikle Ağva’yı öneririm. Nehir kenarındaki otellerde uyanmak, ormanın tadına varmak, şelaleri gezmek ve daha fazlası için kesinlikle Ağva’yı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında ise Karadeniz bölgesinde de balayınızı yapabilirsiniz. Ayrıca göl bölgelerini tercih etmeniz daha güzel olacaktır. Yine Kaz dağları gibi doğal güzelliği bulunan bölgeleri tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.

Balayı İçin Tatil Köyleri

Ben balayında otelden çıkmak istemiyorum diyenler için ise tatil köylerini tavsiye ederiz. Diğer bir Resort oteller de denilmektedir. Bu otellerde otel dışına çıkmadan bir çok ihtiyacınızı giderebileceğiniz ve her türlü aktiviyeti bulabileceğiniz yerlerd,r Bu tarz bir balayı için ise yine Ege ve Akdeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz.

İslami ve Muhafazakar Balayı

5 yıldızlı oteller, deniz, kum, havuz vs. bana uygun değil, benim için en önemli olan islami kurallara uygun bir şekilde balayı yapıp yapamayacağımdır diyenler için ise tavsiyelerim var. Bu şekilde bir balayı yine 5 yıldızlı lüks otellerde de balayınızı islami kurallara göre yapabilirsiniz. Bunun için de özel olarak hizmet veren Muhafazakar oteller oldukça fazla. Özellikle bayanlar için ayrı havuzlar ve eğlence mekanları olsun, çiftler için en özel havuz ve makanlar olsun oldukça caziptir.

Yurt Dışında Balayı

Şimdi de beni Türkiye kesmez diyenlere birkaç öneride bulunayım. Türkiye dışına balayına gidecekseniz ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Eğer güneş, deniz, kum ve doğa bir arada olsun diyorsanız sizi ada ülkelerine gönderelim. Kanarya adaları olsun, Miami adaları olsun, Bahama adaları olsun oldukça cazip yerlerdir. Bunun dışında tarihi ve en güzel şehirleri de görmek istiyorum diyenler için Paris, Roma, Floransa ve en güzel şehirleri de görmek istiyorum diyenler için Paris, Roma, Floransa, Venedik gibi şehirler tercih edilmeli. Hatta size yorucu gelmez ise 4-5 şehri 1 haftada gezebileceğiniz turlara da katılabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*