Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Balayı İle İlgili Her Şey

Balayı İle İlgili Her Şey

Tahmin ediyoruz ki, düğün hazırlıkları sırasında yapacağınız en keyifli planlama balayı planlaması olacaktır. Yorucu bir düğün koşuşturmasından sonra çıkacağınız balayı sizlere tam anlamıyla ilaç gibi gelecektir. Tabii ki balayınızı mümkün olduğunca iyi planlarsanız, iyi bir seçim yaparsanız alacağınız keyif de daha fazla olacaktır.

Balayı harcamalarınız için bütçeniz en belirleyici unsurdur. Gerçekçi bir seçim yapabilmek için önce bütçenize karar verin. Hesaplı bir balayı ile de mutlu olabilirsiniz. Bir diğer belirleyici unsur ise, bir yerde maaşlı çalışıyorsanız alacağınız izin süresidir.
Balayınızın hareketli, maceralı bir tatil mi, yoksa dinlenme ağırlıklı mı olacağına öncelikle karar vermelisiniz.
Balayı programınızı yaparken profesyonellerden yardım almak işlerinizi kolaylaştırır, olası problemleri önler.
Balayı programınızdan önce gideceğiniz yerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmeniz, daha önce gidenlerle görüşmeniz yararlı olur.
Programınızı eşinizle birlikte hazırlarsanız olabilecek sorunlar için birbirinizi suçlamazsınız.
Balayı hazırlığınızı yaparken, yanınızda getireceğiniz eşyaları bir listeyle belirleyerek hazırlanmanız bazı önemli şeyleri unutmanızı önler.

Balayınıza kendi aracınız ile gitmeyi planlıyorsanız, yorgun bir damat ve gelinin iyi bir sürücü olamayacağını hatırlatırız.
Rezervasyonunuzu son günlere bırakmadan yaptırın.
Rezervasyonunuzu yaptırırken balayı çifti olduğunuzu söylemeyi ihmal etmeyin. Küçük sürprizlerin yanı sıra indirim de alabilirsiniz. Tur şirketinize istediğiniz ayrıntıları bildirmeyi unutmayın.

Odanızdaki yatağın çiftli yatak olmasını, hatta king size olmasını isteyebilirsiniz.

Balayı konusunda yakınlarınızın önerisini dinleyin ama kararınızı etkilemeden ikiniz birlikte verin. Balayına çıkmayı sakın ertelemeyin. O ilk günlerin heyecanını bir daha yakalayamazsınız. Yalnız balayına düğünün hemen ertesi günü değil de, belki bir gün dinlendikten sonra çıkmak özellikle tercih edilebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*