Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Balayı Yerine Karar Vermenin Püf Noktaları

Balayı Yerine Karar Vermenin Püf Noktaları

Birlikte Karar Verin

Balayını gitmeye kararlısınız, yanlız nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz ? Elinizdeki değişkenlikleri yan yana koyun ve karar verin; nasıl bir yer hayal ediyorsunuz, eşiniz ne istiyor, bütçeniz ne kadar ? İstediğiniz bir balayını yapmak için kısabileceğiniz düğün, nişan veya ev masrafları var mı ? Aynı anda bütün koşulları sağlamak imkansız olabilir, yanlız en azından ortak bir paydada buluşmak mümkün.

Deniz – Kum – Güneş

Evlilik hazırlıkları ve düğün telaşıyla geçen bir dönemden sonra deniz kenarına serilip dinlenmek seçeneklerden sadece biri, tabiki mevsim uygunsa. Bu tatili her zaman yapabilirsiniz, tek ihtiyacınız olan güzel bir deniz kenarı, birer mayo ve biraz da güneş kremi. Balayınızı Akdeniz ve Ege kıyılarında saklanmış birbirinden güzel binlerce otelde yapabilirsiniz.

Keşif Zamanı

Diğer bir seçenek, beraber hiç gitmediğiniz yeni bir şehri ya da ülkeyi keşfe çıkmak olabilir. İki tarafın da ilgisini çeken bir yer bulup üzerine araştırma yapmak, seyahat planını oluşturmak, kalacak yerler ayarlamaya çalışmak, orada gezilip görülecek yerlerin listesini oluşturmak çiftleri mutlu edecek bir balayı programı olabilir.

Bir Parça Adrenalin

”Yok biz daha enerjik, daha maceraperest bir tatil istiyoruz” diyen çiftler ise tek bir yeri keşfetmek yerine bir rota çizip araba kiralamak veya da kombine tren bileti almak suretiyle balayı gezilerini gerçekleştirebilirler. Seyahat programları karmaşıklaştıkça seyahatiniz boyunca karşınıza çıkma ihtimali olan süprizler artacaktır, bu nedenle taraflardan birinin bu tür seyahatler konusunda deneyimli olmasında ya da programların önceden çok iyi belirlenmesinde yarar var.

Biraz Şundan Biraz Bundan

Tabii ki bir de çiftlerin isteklerinin uyuşmaması ihtimali var ki, bu da muhtemel. O zaman da evlilik hayatınızın belki de ilk uzlaşmasını başarıyla gerçekleştirmek amacıyla hem karşılıklı fedakarlık yapmayı göze alacak, hem de iki tarafın da isteklerini az çok karşılayacak alternatif bir program biraz dinlenme-biraz keşfetme gibi yaratmaya gayret edeceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*