Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Bitkisel tırnak mantarı tedavisi

Bitkisel tırnak mantarı tedavisi

Tırnakların görsel güzelliği kadar sağlığıda çok önemlidir. Tırnak sorunlarının en başında ise bir çok kişinin şikayetçi olduğu tırnak mantarı gelir. Kısa zaman içersinde tırnak mantarları tedavi edilmelidir. Peki bu nasıl olur işte cevabı:

Tırnak Mantarı İçin Ana Çözüm

Tedavi: Bir kase sirkeye ellerinizi sokarak uygulama yapabilirsiniz. Bu tırnak mantarı vakasına evde uygulanan “püf nokta” niteliğinde doğal ve etkili bir tedavi yöntemidir.Daha spesifik olmak gerekirse, bir bardak su ile yarım fincan elma sirkesi veya beyaz sirkeyi karıştırın ve 15 dakika boyunca ellerinizi ıslatın. Bu süreçte aynı zamanda tırnak mantarlarının daha fazla büyümesini önlemek için yardımcı olacaktır.Veya aynı yöntemi çay ağacı yağı ile de uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hem mantarlardan kurtulup hem de kaşıntıyı önleyebilirsiniz.

Doğal Ayak Mantarı Tedavisi

Bu sorunu çözme amacıyla kullanılan en faydalı yöntemlerden birisi ise tesbih ağacı yapraklarının kaynatılıp elde edilen yağı mantar oluşumu olan bölgeye uygulanmasıdır. Bu yöntem ile hem mantar sorununuzla başa çıkabilir hem de parmaklarınızı temiz ve kuru tutabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*