Son Haberler
Anasayfa / Balayı / Çiftler Balayında En Çok Nerelere Gidiyor

Çiftler Balayında En Çok Nerelere Gidiyor

Yeni bir hayata atılan çiftler, evliliklerinin ilk zamanlarını Belek, Bodrum, Kemer ve Side’nin yanı sıra KKTC’deki tatil beldelerinde gerçirmeyi en çok tercih etmekte.

Balayında, düğünden dolayı borca giren damatlar daha çok tatilin hesaplı olmasına, evlilik hayalini gerçekleştiren ve ”Masal Prensi” olmak isteyen gelinler de otellerdeki ikram ve hizmetin bolluğuna dikkat etmektedir. Baharın gelmesiyle düğün mevsimi açılmaya başlarken, evlilik hazırlıkları yapan çiftleri balayı heyecanı da sarmaya başladı.

Balayı çiftlerine giriş günü meyve tabağı ve köpüklü şarap gönderen oteller, odaları da aşkın sembolü güllerle ve ipek nevresim takımlarıyla döşüyor. Çiftlerin rahatı için odaya günlük gazete servisi, sabah kahvaltı hizmeti sunulan otellerde, özel mesaj ve spa hizmeti gibi seçenekler de bulunuyor.

Düğün Mevsimi Başladı

Etstur Yurtiçi Turlar Müdürü Selim Suat Özbek, AA muhabirinin sorularını cevaplarken, baharın gelmesiyle düğün mevseminin başladığı ve balayı için rezervasyonlar aldıklarını söyledi.

Yeni evli çiftlerin artık çoğunluklu olarak, balayı tatili alanında uzmanlaşmış tesisleri tercih ettiğini belirten Özbek, balayı için en çok Bellek, Bodrum, Kemer, Side ve KKTC’ye talep gösterildiğini bildirdi.

Özbek, kendilerine gelen çiftlerin balaylarıyla ilgili otellerden beklentilerini de şöyle sıraladı:
”Balayı çiftlerinde damat genellikle, odanın ya da tatilin hesaplı olmasına, gelin de ikramın bolluğuna ve sunulan ek hizmetlere dikkat etmektedir. Çiftler arasında talepteki ortak özellik ise en iyi oda konforu olarak karşımıza çıkıyor.

Tesisler tarafından sunulan hizmetlerin de sınırı yoktur. Her keseye ve her zevke uygun bir balayı alternatifi planlayan otellerde çiftlere, baş başa romantik akşam yemeği, özel masaj, ilk gecenin ertesi sabahı odaya kahvaltı gibi imkanlar ile değişik seçeneklerde sunuluyor.”

Düğün telaşına kapılmaya başlayan çiftlere tavsiyelerde de bulunan Özbek, şunları dile getirdi:

”Öncelikle Haziran ayına kadar sürecek olan erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamalarını öneriyoruz. Böylece yaz aylarında, kontenjanları azaldığı için fiyatları yükselecek olan tesislerin fiyat artışlarından etkilenmeyeceklerdir. Bugüne kadra, erken rezervasyon imkanlarından yararlanan birçok çiftimiz tatilerini planladılar.”

Tesislerde Bağımsız Denetim

Esttur Yurtiçi Turlar Müdürü Özbek, daha iyi hizmet verebilmek için, her sene anlaşmalı oldukları tesislerin bağımsız bir firma tarafından denetlenmesi gibi özel bir uygulama yaptıklarını dile getirdi.

Özbek, ”Böylece hem tesislerimizin eksiklerini giderebilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için bir olanak yaratıyoruz., hemde misafirlerimize tesisleri tercih ederlerken objektif ve tarafsız değerlendirmeler sunabiliyoruz. Böylece misafirlerimiz, bizim değerlendirmelerimiz, otelpuan.com.2da daha önce tatile giden misafirlerimizin yorumları ve bağımsız tesis denetimlerine göre kendilerine en uygun resisi seçebiliyorlar.” dedi.

Daha Çok 5 Yıldızlı Otel İsteniyor

Didimtur Operasyon Şefi Garen Bulur da balayı çiftlerinin yurt içinde yazın Antalya ağırlıklı olmak üzere Marmaris, Fethiye ve Bodrum’daki 5 yıldızlı resort otelleri tercih ettiklerini dile getirdi.

Çiftlerin genellikle deniz manzaralı geniş odalar veya da süitleri talep ettiklerini belirten Bulur, ”Balayı çiftleri son senelerde indirimden ziyade ektra olarak sunulan hizmetlerin içeriğine daha çok önem verir hale geldi. Yanlız çiftlerin önem verdikleri en önemli konu balayı tatilinin başlangıcından sonuna kadar prablemsiz bir şekilde tamamlanması ve verilen taahhütlerin tam olarak yerine getirilmesidir.” şeklinde konuştu. Otellerin balayı çiftlerine yönelik sunumları hakkında da bilgi veren Bulur, şu şekilde devam etti;

”Hemen hemen her otelin farklı bir uygulaması bulunmaktadır. Bunlar ise genellikle girişte odaya meyve sepeti ve şarap ikramı, konaklama sırasında uygun olan bir gün odaya kahvaltı, her sabah odaya gazete servisi, bir akşam a’la carte restaronlardan birinde öncelikli rezervasyon, spa merkezlerinde ek indirim imkanı gibi çeşitli uygulamalar yapılmaktadır.”

Garen Bulur, balayını planlayan çiftlere öncelikle çok iyi araştırma yapmalarını tavsiye ederek, ”Ödeyecekleri rakam dahilinde balayı çiftlerine sunulan ekstra hizmetleri detaylı olarak karşılaştırmalarını tavsiye ederiz.” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*