Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Cildiniz Düğüne Hazır Mı

Cildiniz Düğüne Hazır Mı

Cilt Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler;

Cilt Bakımı Nedir, Neden Yapılmalıdır ?

Deri, vücudun en büyük organı olup hem dış etkenlerden korunma hem de solunum, boşaltım, beslenme gibi pek çok işlevin gerçekleştirdiği bir bölgedir. Yüz bölgesindeki deri başka derilerden çok daha hassas ve incedir. Cilt temizlenmediği zaman asit derecesi, yani ph değeri 14 gibi değerlere kadar çıkabilmektedir. Doğru bakımla ulaşılan 5.5-6.75 değeriyse ancak 12 saat korunabilmekte sonra yine eski zararlı değere dönmektedir. Asit cildin en büyük düşmanlarındandır. Cilt gün boyu atmosferik, çevresel, psikolojik birçok dış etkenin saldırısı altındadırç Bu sebeple, düzenle olarak, uygun ürünlerle günlük cilt bakımının yapılması şarttır. Cildin sağlıklı ve genç kalabilmesi için ayrıca düzenli aralıklarla profesyonel cilt bakımı uygulanması zorunludur. Bu yolla, ölü deri tabakası derinlemesine temizlenir; varsa sivilce, kırışıklık, akne, siyah nokta gibi sorunlar giderilir, cildin gereksinimi olan kürler uygulanır, nem kaybı önlenir, hücre yenilenme süreçleri desteklenmiş olur. Ortalama 3 haftada bir uygulanmalıdır.

PROFESYONEL CİLT BAKIMI NASIL YAPILMAKTADIR?
Cilt tipine ve sorunlarına göre değişmekle birlikte genel olarak Sağlık Evreni’nin (www.saglikevreni.com ) önerdiği profesyonel cilt bakımı aşamaları şunlardır:
1.Cilt Analizi
2.Cilt Temizleme (Cilt tipine göre süt ya da jel ile)
3.Peeling
4.Buhar uygulanması ( Gereksinime göre ozon buharı)
5.Akne ve komedon temizliği
6.Cilt dezenfeksiyonu
7.Tonik uygulanması
8.Ampul ve maske uygulanması
9.Nemlendirme
10.Masaj
Bu uygulamada gelinin tercihine göre profesyonel kabin bakım ürünleri ya da Sağlık Evreni’nin organik bakım ürünleri kullanılabilir.

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Neden Önemlidir ?

Bir gelin yaşamının en mutlu gününde canlı, parlak, sorunsuz, aydınlık bir cilde sahip olmak elbette çok önemlidir. Hem düğün daveti sırasında, hem de makyaj ve fotoğraf çekiminde düzgün ve güzel bir cilt görsel başarıyı ve özgüveni artıran bir etkendir. Cilt yüzeyi ne kadar düzgün bir zeminden ibaretse, makyajın başarısı ve doğallığı da o kadar artmaktadır.
Pürüzsüzlüğü sağlamak düğünden en az bir buçuk ay önce başlanacak düzenli profesyonel cilt bakımları ile çok kolaydır. Bu yolla varsa sorunlar giderilir, cildin elastikiyeti, nemliliği, pürüzsüzlüğü uygun bakım ve kürlerle sağlanarak gelin mutlu gününe hazırlanmış olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*