Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Cildinizi Önce Ilık Sonra Soğuk Suyla Yıkayın

Cildinizi Önce Ilık Sonra Soğuk Suyla Yıkayın

Yağlı cilde sahip kişiler; burun ve çene bölgelerinde yağlanmadan kaynaklı parlama, sivilce ve makyajın kalıcı olmaması gibi şikayetler yaşarlar. Yağlı cildin en büyük avantajı ise; kırışıklık ve sarkmalara karşı kendinden korumalı olmasıdır. Cildinize doğru bakarsanız daha çok sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı öneriler;

Cildinizi önce ılık sonra da soğuk suyla durulayın. Ilık su, cilt üzerinde biriken yağ kalıntılarını temizler. Soğuk su ise kan dolaşımını hızlandırır.

Cilt türünüz yağlı olduğu için neme ihtiyacı olmadığını düşünmeyin ! Sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra yuvarlak hareketlerle nemlendirici kreminizi sürün.

Gece bakımı yapın göz çevresi kremini; yuvarlak hareketlerle uygulayın. Bu bakım sayesinde göz çevresi rengi parlaklaşacak ve gerginleşecektir.

Cildinizi beslemek ve yenilemek için meyve ve sebzelerden yararlanabilirsiniz. Ör; ciltteki yağ dengesini düzenleyip yenileyen elma sirkesini maskesini 2 haftada bir kez uygulayabilirsiniz; 1 adet salatalığı rendeleyip içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edin. Karışımı; temizlenmiş cilde uygulayıp 15 dakika bekleyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*