Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Cildinizi şımartın

Cildinizi şımartın

Güze Bir Cilde Sahip Olmak çok zor gibi görünsede ve bu size göre bir hayal olsada, aslında o kadar da zor değil. Unutmayın ki hayaller, siz isterseniz gerçekleşir. Tıpkı Genç Dinç ve Kusursuz Bir Cilt gibi… Nasıl mı olacak bu; hiç düşünmeyin, üşenmeyin ve merak etmeyin. Çünkü Meleklermekani.com, bu konuda sizlere gereken tüm sırları, önerileri ve bakımları verecek…

Göztepe Medical Park Hastane Kompleksi’nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Can Cengiz, cilt bakımı için yapmanız gerekenleri anlattı.

►Güneşten korunun
Yaz aylarında tatil bölgesinde olmasak bile evden çıkmadan önce yüzünüze ve gövdenize güneşten koruyucu krem uygulayın. Kıyafetler de kumaş ve dokumasına bağlı olarak güneş (UV) ışınlarını geçirir. Bu sebeple özellikle küçük çocuklar için özel dokumaya sahip kumaşlardan kıyafetler satın alın.

►Güneşten koruyucu çok önemli
Yeterli miktarda güneşten koruyucu sürmediğiniz zaman SPF 50 bile olsa sizi sadece SPF 10 gibi korur. Bir erişkinin ortalama tüm vücuduna 25 ml güneşten koruyucu kullanması gerekir. Vücudunuzu 11 eşit parçaya böldüğünüzde, her bölüme bir sıkımda orta parmağınızın iki katı kadar güneşten koruyucu uygulamanız şarttır.

►Eski kreminizi çöpe atın!
“Geçen seneden güneş koruyucu kalmış. Bu sene de kullanabilirim” demeyin, yenisini alın! Bir erişkin yeterli miktarda güneşten koruyucu sürerse, bir tüp güneşten koruyucu sizi ancak beş ile yedi gün arasında idare eder. Eğer SPF 20′yi yetersiz miktarda sürerseniz hiç güneş koruyucusu sürmemiş gibi yanarsınız.

►Sigara içenin cildi bozulur! Sigara İçenler İçin Cilt Bakım Önerileri
Sigara kılcal damarlarınızın daralmasına neden olarak cildinizdeki dolaşımı engeller ve buna bağlı olarak da cildinizin beslenmesini azaltır. Sigaranın içindeki nikotin cilt renginizi bozar. Ayrıca sigara içiyorsanız tekrarlayan yüz mimiklerine bağlı olarak özellikle ağız çevresinizde ve gözlerinizde dumandan korumak için kısmaya bağlı çizgiler oluşur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*