Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Ciltteki güneş lekeleri için öneriler

Ciltteki güneş lekeleri için öneriler

“Yaz mevsimi güzel hoş, birde şu lekeleri olmasa” mı diyorsunuz? Ne yazık ki her güzelliğin, bedeli vardır. Tıpkı yazın oluşan cilt lekeleri gibi… Bunun için daha önce doğal ve pratik cilt lekeleri tedavi yöntemlerinden bahsetmiştik sizlere ve yaz mevsiminde güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamanızı ve de Güneş kremi alırken nelere dikkat etmelisiniz diyede bilgiler aktarmıştık.

Şimdi ise yazın oluşan cilt lekelerinden kurtulmanın yollarını açıklıyoruz sizlere.

Leke yaş,cilt, ırk gözetmiyor ve yeni çağın en büyük cilt sorunlarndan biridir. Neredeyse hepimizin bir leke vardır. Cidimizde oluşan bu lekelerin en büyük nedi ise güneştir. Hormonlar, kullanılan ilaçlar, yaşam şeklimiz ve elbette yaşlanma da lekelere neden oluyor. Havuzdan çıktığımızda ve ya serilemek için cildimize sıktığımız suları kurulamadığımız takdirde, damlacıklar mercek görevi gördüğü için lekelere neden oluyor.

Lekeli cilt yaşlanmış sayılıyor

Eşit olmayan cilt rengi ve lekeler erken yaşlanmanın  en büyük belirtileri olarak kabul ediliyor. Bu durumda lekeli cilt yaşlanmış cilt  anlamına geliyor. Lekesiz bir cilt sadece buğün değil eskiden beri güzellik kriteri olarak algılanmıştır.

Daha öncelerde inci tozu, arsenik, hidrojen peroksit gibi çeşitli maddelerle ciltteki lekelerin giderilmesi için uğraşılmıştır. Ancak tüm uzmanlar aynı  üründe birleşiyor. Ne kulanırsanız kullanın yeni lekelerin oluşumunu engellemenin en garantili ve etkili yolu mineral bazlı güneş korumalarıdr.

Acı ama gerçek

Lekerlerde tıpkı selülit gibi kadınları çok seviyor.Çünkü ostrojen hormonuyla bağlantılı. Eğerki doğum kontrol hapı kullanıyorsanız veya hamileyseniz bu durum için daha da risk taşıyorsunuz. Hormonlarımızın değiştiği belirli dönemlerde malezma denen maske görünümlü lekelerin oluşumu artar. Epiderman lekeler yüzeyseldir ve tedavisiIPL lazer, peeling gibi yollarla tedavi edilebilir. Ancak dermal lekelenme derinin alt tabakasına inmiştir ve tedavisi neredeyse imkansızdır.

Bu yüzden, güneş kremi kullanın ve çok fazla güneş altında durmayın Melek’ler. Unutmayın ki cildiniz, sizin en kıymetli hazineniz ve gençliğinizdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*