Son Haberler
Anasayfa / Düğüne Doğru / Çırağan Sarayı'nda romantik ve masalsı atmosferinde unutulmaz bir düğün

Çırağan Sarayı'nda romantik ve masalsı atmosferinde unutulmaz bir düğün

Çırağan Palace Kempinski, tarihi dokusu ve zarafetiyle büyülerken, kişiye özel bir düğün konseptleriyle de zihinlerden silinmeyecek mükemmel düğünlere ev sahipliği yapıyor.

Yüzyıllarca ayakta kalmayı başarabilirsen Çırağan Sarayı birçok özel davete, organizasyona ve dünyaca ünlü konuklara ev sahipliği yaparken, sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir tarafından düğünler için en çok tercih edilen mekan olma özelliği taşıyor. Çırağan Palace Kempinski’nin Yiyecek-İçecek Direktörlüğü görevini yürüten Fuat Köroğlu, sarayın tarihi dokusu içinde hem kreatif olmaya hem de lüks çizgiyi bozmamaya dikkat ettiklerini söylüyor.

Çırağan Palace Kempinski’nin düğünler için tercih edilmesinin en önemli nedeni nedir?
Düğünler, özellikle çiftlerin imajını destekleyen ve genelde herkesin bütçesine göre en lüksü yaptığı noktada yer almakta. Çırağan Sarayı’nın romantik ve masalsı bir yapıya sahip olması, burada yapılan düğün törenlerini çok daha dokunaklı kılıyor. Türkiye’nin tek halka açık sarayı olması ve tarihi doku ile birlikte kaliteyi bir arada bulundurması sebebiyle de önemli ir tercih sebebi oluşturuyor.

Konsept belirleme aşamasında nasıl bir çalışma yapıyorsunuz?
Çiftlerin nasıl bir düğün töreni hayal ettiklerini anlamaya çalışıyor ve bunu ise uygulanabilir hale getiriyoruz. Düğününün rengiyle, kokusuyla, müziği ve lezzetiyle o çifte ait olması için çalışıyoruz. Modern mi, trendy mi, renkli mi, çılgın mı olsun diye soruyoruz. Salonun dekorasyonunun nasıl olacağını çizmekle işe başlıyoruz. Çiftlerden kendi hayallerini resmetmelerini istiyoruz. İlk karşılaşma anının çok önemli olduğunu biliyor ve çiftlerin tanıştıkları güne dair izlenimlerini kendileri ile paylaşıyoruz. Nasıl bir ortamda tanıştıklarını ve o anı tekrar yaşamak isteyip istemediklerini öğreniyoruz.

Alışılmışın dışında farklı seçenekler sunuyor musunuz?
Geçen sene bir Hint düğünü yaptık, bunun için iki hafta boyunca çalıştık. Hiçbir canlının yaşamadığı ıssız bir adada bile düğün yaptık. Bir seferinde sarayın kısmını İtalyan Sarayı’na çevirdik. Hatta kışın ortasında Bali’yi yaşamak isteyen bir çiftimiz oldu. Bu konsept için bir vaka yarattık. Üç ayrı dev platform kurup, birinde vaha, diğerinde ise gül bahçesi içerisinde yemek bölümü, diğerinde de modern bir gece kulübü oluşturduk. Paris konsepti yaptık, Mısır’da tanışan bir çiftimiz için piramitlerden, palmiyelerden oluşan bir konseept hazırladık.

Bu yıl düğün dekorasyonunda neler ağırlıkta?
Bu sene sıcak renkler ağırlıkta. Son iki senedir düğünlerde klasik beyaz renkten uzaklaşıldı. Çırağan Palace Kempinski’de özellikle yaz düğünlerinde tarihi bir yapının bahçesinde son derece modern çizgilerle, daha sıcak düğünler gerçekleştiriyoruz. Artık masalar yok, koltuklar var ve de club havası hakim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*