Son Haberler
Anasayfa / Vitrinler / Damatlığınızı Düğün Mekanınıza Göre Seçmelisiniz

Damatlığınızı Düğün Mekanınıza Göre Seçmelisiniz

Damatlığın seçimi ve düğün mekanı arasındaki karmaşık ilişkiyi sizin için basitleştirdik…

Damatlığınızı seçerken düğünün teması ve düğün mekanınızı göz önünde bulundurmanızı söylemenize gerek yok elbette. Yanlız hangi damatlık hangi mekana uygun düşer ?

Ferah Yaz Düğünleri ve Siz

Hava sıcak, nemli ve boğucu. Siz de samimi bir plaj düğünü yapmaya karar verdiniz. Böyle bir durumda smokin veya da koyu renkli bir damatlık seçimi yapmanız yanlış olur. Şık bir tekne düğünü ya da plaj düğününde kullanabileceğiniz estetik ve rahat kumaşlardan yapılmış, örneğin keten bir damatlık çok hoş olur. Keten çabuk buruşabilen bir kumaştürü olduğu için resmi bir düğün yerine, aile ve arkadaşların katıldığı samimi bir düğün ortamında kullanmanız en iyi bir seçimdir.

Şık Kokteyller ve Havuzbaşı Kutlamaları

Modern bir düğün istiyorsanız havuz başı düğünleri ilk tercihiniz olsun. Yemekli veya kokteyl tipi olması fark etmez, bu tür düğünlerde şık bir blazer ceket ve mat siyah kumaş pantalon size yetecektir. Kemik rengi gömleğinizi güzel bir pantalon askısıyla da tamamlarsanız konuklarınızdan tam not alırsınız.

Resmi Düğünlerde Ne Giymeli

Tabii ki smokin ! Eğer otel veya da balo gibi bir düğün planlıyorsanız smokininizi hemen seçmenizde yarar var. Hatta, nişanlınız gelinliğini seçerken siz de smokininizi araştırmaya başlamalısınız. Diğer damatlık riplerine göre smokinin hazırlanması biraz daha uzun sürebildiği için vaktinizi iyi değerlendirerek, düğün ajandanızın en başında damatlık seçimini yazın.

Nikahtan Sonra Kadehler Kalktığında

Nikahınızdan sonra güzel bir resteronda nikah sonrası yemeği mi planlıyorsunuz ? O halde işiniz çok kolay. Restoran düğünleri genelde diğer tarzdaki düğünlere göre daha sakin geçer. Tabii böyle bir durumda sizin de rahat bir damatlıkla boy göstermeniz yeterli. Düğünde şık bir takım elbise yeterli olacaktır. Sade, rahat ve estetik bir takım bulmak smokin bulmaktan da kolay olacağı için diğer düğün hazırlıklarını yapmaya vaktiniz de olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*