Son Haberler
Anasayfa / Düğüne Doğru / Damatlık Aksesuarları

Damatlık Aksesuarları

Kol Düğmeleri-Kravat İğnesi:

Kol düğmesi kullanacaksanız metal veya da altın -gümüş benzeri düğmeleri tercih edin. Kalpli ya da geometrik desenli, farklı motiflerde kol düğmeleri takabilirsiniz. Kravat iğnesi kullanacaksanız da kol düğmeleriyle takım bir iğne tercih edebilirsiniz. Kol düğmeleri her gömlekte kullanılmaz, manşetleri çift kapaklı ve köşeli olan gömleklerde özellikle çok kullanılır.

Kravat-Papyon-Fular:

Kravat, papyon veya fular-öncelikle hangisini takmak istediğinize karar verin unutmayın ki fular takmak isterseniz yelek de giymeniz gerekecek, mevsime, mekana ve beğenize göre karar vermelisiniz.

Smokin giyiyorsanız aynı kumaştan yapılmış bir papyon takmalısınız.

Takım elbise giyiyorsanız, kıyafetinize uygun bir kravat tercih etmelisiniz. Yakanızı ise kravata uygun bir mendille veya da gelin buketinden küçük bir çiçek ile tamamlayabilirsiniz. Yaka çiçeklerini gelin çiçeği sipariş verilirken ısmarlamalısınız. Kendiniz için ve yakın aile fertleri için sayı vermeyi unutmamalısınız.

Kuşak-Kemer-Pantolon Askısı:

Pantolonunuzubir kuşakla tamamlayacaksınız, kuşağın pillerini mutlaka içe dönük olması gerekir. Bu piller arasına yapılacak olan gizli ceplerde para, anahtar gibi önemli eşyalar, smokinin görüntüsünü bozmadan taşınabilir. Kuşak yerine pantolon askısı da tercih edebilirsiniz. Klasik olarak kemer kullanmak istiyorsanız renginin uygun olmasına ve çok uzun olmasına özen göstermeniz yeterli olacaktır.

Yelek:

Eğer yelek giymeyi tercih ediyorsanız birbirinden farklı renk ve motiflerde yelekler bulabilirsiniz. Yeleğin vücudunuzu sarmasına ve düşmelendiğinde göğüs kısmının rahat olmasına özen göstermelisiniz. Yeleklerin arkası bantla ayarlanabilir olanlarını tercih etmeyin, dans ederken ceket çıktığında hoş gözükmeyecektir. Sırt kısmı tam bir yelek alıp yelek tokalarıyla tutturarak belinize tam oturmasını sağlayabilirsiniz. Yelek boyunun pantalonunuzun bel kısmının biraz üzerine çıkmasına dikkat edin.

Ayakkabı:

Siyah bağcıklı ayakkabılar smokin için idealdir. Çorabın da pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah, kemik tonları ya da lacivert renk kıyafetlerde ise aynı tonda ayakkabı uygun olur. Ayakkabılar ilk defa giyeceğiniz için dans pistinde kayma riskiniz olacaktır. Önerimiz ayakkabılara ayağınız alışması ve tabanlarının kayganlığının giderilmesi için düğünde önce evinizde birkaç defa ayakkabılarınızı denemenizdir. Ayakkabılarınızı satın alırken akşam saatlerini tercih edin., ayakkabılarınız biraz şişmiş olacağı için daha uygun numarayı alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*