Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Dantel Lamba hazırlanışı

Dantel Lamba hazırlanışı

Kadınlar pratik fikirleri sever. İşte siz hanımlar için kullanabileceğiniz şık bir dekoratif dantel lamba hazırlama tarifi.

Siz kadınların pratik ve estetik çözümlere bayıldığını biliyoruz. Bu yüzden sizlere dekorasyon konusunda da değişik alternatifler sunmaya çalışıyoruz. Bu alternatiflerden biri sizin dantelden hoş ve dekoratif bir lamba tarifi olacak. Evlerinizde kullanmadığınız sandıklarda bekleyen dantellerinizi oldukları yerden çıkartmanın vakti geldi. Peki, bunu nasıl yapacağız. İşte tarifi aşağıda sizi bekliyor.

1. Öncelikle kullanmadığınız ya da kullanıp eskittiğiniz, oda takımı ya da vitrin takımlarınızdan küçük sehpa parçalarını alınız. 2. Bir adet küçük bir balon temin edin ve balonu ne kadar büyüklükte bir lamba istiyorsanız o şekilde şişiriniz. Beyaz renk yada şeffaf balon tercih etmenizi tavsiye ederiz. Zira renkli balonların rengi dantellerinize bulaşabilir. 3. Balonu şişirdikten sonra düz bir zemin üzerinde, dantellerinize, suyla karıştırdığınız tutkalı bir fırça yardımı ile sürünüz.

Dantelin her tarafına yaymaya özen gösterin. 4. Şişirdiğiniz balonun çevresini bu danteller ile kaplayın. 5. Üst tarafında daha sonra lambayı yerleştirebileceğiniz bir açıklık bırakarak 1 gün kuramaya bırakın. 6. Kuruduktan sonra bir iğne yardımı ile balonu patlatıp içinden çıkartın. Tüm bu işlemlerden sonra dekoratif dantel lambanız kullanıma hazır hale gelmiştir. İster yaz gecelerinizi aydınlatmak için balkonlarınızda isterseniz, loş bir hava vermesi için yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Kadınlaralemi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*