Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Depresyondan Çıkmanın En Basit Yolu Botoks'tan Geçiyor

Depresyondan Çıkmanın En Basit Yolu Botoks'tan Geçiyor

Soğuk havaların kasvetinden çok sıkıldıysanız, ”Depresyonda mıyım acaba ?” diye bir düşünce geçiyorsa önce bir aynaya bakın…

Neden mi ? Çünkü botoks yaptırmak yanlız kırışıklıklara değil aynı zamanda depresyondan da kurtarıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar da botoks’un ruh haline iyi geldiğini özellikle vurguluyor.

Amerikan Plastik Cerrahi Derneği’nin yakın zamanda ”Botoks depresyona iyi geliyor.” makalesi akıllara hemen botoks ve depresyon arasındaki bağı getirdi. Dr. Dinar da hastalarından gözlemlediği kadarıyla bu sonucun doğru olduğunu belirtiyor. Dinar, ”Botoks sonrasında bütün hastalarımla, kendi gözlemlerim ve onların bana ifadeleriyle daha pozitif bir bakış açısına kavuştuklarını gördüm. Sabah aynada çatık kaşlı ve yorgun bir yüz ifadesini gören bir kadının bütün günü motive olmuş olarak geçirmesi zaten olanaksız. Önemli olan ise bu işlemin doğru noktalara, doğru yöntem ve miktarla yapılması çünkü botoks doğru şekilde yapılmadığı taktirde, yüz ifadesinde ”şaşkın” bir ifade ortaya çıkarabiliyor.

Botoks yanlış uygulandığında ise psikolojiye etkisi olumsuz yönde olabiliyor. Çünkü botoks yanlış uygulandığında ise göz kapağı kısmında düşmeler ve şaşkın bir ifade kötü görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu durumun kötü olduğunu vurgulayan Dr. Serkan Dinar, yanlış uygulanan botoks sonrasında eğer tüm kaslar durdurulmadıysa, eksik dozaj söz konusuysa genelde küçük rötuşlarla düzelmeler yapılabileceğini belirtiyor. Dinar, ” Ama eğer dozaj fazlalığı olmuş ve bütün kaslar durmuş, mimiksiz bir yüz ifadesi varsa o zaman da, ya yüksek doz B vitamini ile kasların yeniden çalışması için uğraşıyoruz veya da mimik kaslarına elektriksel uyaran veren tedavi edici cihazlarla mimik kaslarını yeniden çalıştırıyoruz. Eğer göz kapağında düşüklük oluştuysa o zaman da göz damlaları ile göz kapağının yeniden açılmasını sağlıyoruz” şeklinde ifade etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*