Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Doğru Bir Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Doğru Bir Ev Dekorasyonu İçin Öneriler

Ev dekorasyonu konusunda bayanlar tarafından güzel hayaller kurulmaktadır. Yalnız hayal aşaması fiili evreye geçtiği zaman bir anda kabusa dönmektedir. Çünkü işin uygulama kısmı, hayal edilenle uymamaktadır ve sonuçta geri dönüşü olanaksız bir dekorasyon ile sonuçlanmaktadır. Bu noktada ise önemli olan doğru bir tasarım yapmaktır. Yani aslında reel hayaller kurmaktır.

Doğru bir hayalin ya da tasarımın ilk aşaması ise evinizi tam bir anlamı ile tanımaktır. Bu sebepten dolayı öncelikle dekore edeceğiniz mekanı ana hatları ile bilmelisiniz. Bu ana hatların başında ise mekanın büyüklüğü gelmektedir. Eğer küçük bir alana sahipseniz, büyük ve koyu renk bir tasarım söz konusu mekanı iyice boğacaktır.

Bu tanınma işleminin sonrasında dekore edeceğiniz ortamda ne tarz bir hava estireceğinizi belirlemelisiniz. Ev dekorasyonunda yapılan yanlışlardan biri de bu aşamada cereyan etmektedir. Bayanlar ise, şık ve hoş bir görünüme sahip olan eşya ya da aksesuarları bir araya taoplayarak bir dekore aşaması gerçekleştirirler. Yalnız bu şekilde mağazalarda eşsiz bir görüntü sunan mobilya ve aksesuarlar evinizde karmaşık bir göz yorgunluğu yaratacaktır.

Bu sebeple ikinci aşama olarak ne tarz bir düzenleme yapacağınızı belirlemelisiniz. Bu aşamadan sonra ise kullanışınıza ve tarzınıza uygun eşyalara yönelmelisiniz. Örneğin; misafir potensiyeliniz yüksek ise özellikle salon veya da oturma odanızda rahat bir ortam yaratmalısınız. Bunun için de açık renkteki mobilyalar sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*