Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Düğün dekorasyonu

Düğün dekorasyonu

Düğün dekorasyonunuz anlaştığınız yere göre farklılık göstereceği için öncelikle düğün mekanınızı belirlemeniz gerekir. Düğün yerinize karar verdikten sonra mekan yetkilileriyle sağladıkları dekorasyon detaylarını kesinlikle görüşün. Böylelikle ekstra süslemeye ihtiyacınız olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

Salonun genel süslemesi-Konsept
Düğün dekorasyonunuzu kendiniz yapmayı düşünüyorsanız unutmayın ki önerilen yüzlerce alternatif arasında bütün ve uyumlu bir konsept oluşturmak çok da kolay değil. Organizasyon şirketleri bu konularda yardımcı olurken, öncelikle gelin ve damadın hayallerine göre bir konsept belirleyerek bu konsept doğrultusunda bütünün parçalarını fiyatlandırarak bir teklif hazırlıyor. Bu teklif, dekorasyon harici tüm kalemlerden salonun, masaların ve sandalyelerin süslemesine ve masa kartlarının dağılıp misafirlerin masalara yerleştirilmesine kadar çeşitlendirilebiliyor.

Renkler
Dekorasyonunuzun düğün mekanınızın renkleriyle uyumlu olmasına özen gösterin. Mekanın duvar ve yer döşemelerinde veya halılarda tercih ettikleri renkler sizin dekorasyon renklerinizin de yönünü belirleyecektir. Açık mekanlarda doğanın kucağında veya kırlar üzerinde bir düğün hayal ediyorsanız tercih edeceğiniz bütün renkler oldukça şık duracaktır.

Sandalye giydirme
Düğün mekanlarında genellikle plastik sandalyeler kullanıldığı için bu sandalyelerin kesinlikle saten ve şifon benzeri kumaşlarla kaplanarak giydirilmesi gerekir. Mekanın sandalyeleri çok şık dahi olsa, düğün organizasyonu gelin ve gelinlik çağrıştırdığı için de sandalyeler gelin gibi giydiriliyor. İşte bu noktada organizasyon şirketleri mevcut süslemeleriyle imdadınıza yetişiyor, hazırlatmış oldukları örneklerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Yalnız bazı 5 yıldızlı oteller, kendi mekanlarında düğün yapan gelin-damat adayları için bu süslemeyi ücretsiz gerçekleştirebiliyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*