Son Haberler
Anasayfa / Düğüne Doğru / Düğün Hazırlıklarında Atılması Gereken 7 Adım

Düğün Hazırlıklarında Atılması Gereken 7 Adım

Düğün Tarihinizi Belirleyin

Evlilik kararını aldığınız günden itibaren ilk yapmanız gereken düğün tarihinizi belirlemek olmalı. Ramazanın yaz aylarında kayması, özel günler, bayramlar derken düğün mekanları rezervasyonlarını 1 sene öncesinden doldurmaya başladılar. Sakın daha çok zaman var diye düşünmeyin ve bir an önce düğün terihinizi kesinleştirin.

Düğün Ajandanızı Hazırlayın

Düğün hazırlıklarınızı planlı bir şekilde ve zamanında yürütmek için bir ajandaya ihtiyacınız olacak.

Düğün Mekanınızı Bulun

Düğün mekanına karar verip tarih için anlaşma yapmak ilk ve en büyük işiniz olmalı. Tabi, düğün mekanınıza karar verebilmek için ilk önce nasıl bir düğün istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Yeşillikler içinde bir kır düğünü mü, yoksa lüks bir otelin balo salonunda şık bir düğün mü, yoksa cıplak ayaklarla kumsalda bir kutlama mı hayal ediyorsunuz.

Düğün Bütçenizi Belirleyin

Düğün tarihinizi ve makanınızı belirledikten sonra sıra düğün bütçenizi belirlemeye gelecek. Bütçenizin takibi ve kontrolü daha sonra sıkıntı yaşamamanız için çok önemlidir.

Organizasyon Firmanızı Bulun

Düğün telaşı içinde organizasyon detaylarıyla ilgilenmek zor olacağından en mantıklı hareket, iyi bir organizasyon firmasıyla anlaşıp, bütün süreci onlara teslim etmek olacaktır. Organizasyon firmasına düğünden ne kadar önce giderseniz o kadar iyi olacağı için bu işi en başlarda halletmeniz gerekir.

Beğendiklerinizi Saklayın

Gözü kapalı bir şekilde düğün alışverişlerine başlamadan önce biraz araştırma yapmanızda yarar var. Ne gibi davetiyeler, nikah şekerleri var, gelinlik modellerinde son trendler neler, gelin aksesuarları neler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*