Son Haberler
Anasayfa / Düğüne Doğru / Düğün Öncesi Diyeti

Düğün Öncesi Diyeti

Her gelinin düğün gününde muhteşem bir güzellikte olmak isteyeceğinden kuşku yok!

Sadece gelinlik, saç veya makyaj değil, aynı zamanda kilo konusu da düğünden aylar önce planlanmalıdır. Genellikle  yapılan yanlış; düğüne kısa bir süre kala uygulanan ağır diyetlerdir. Bu tür ağır diyetler kısa sürede belli bir kilo verdirebilseler de, bıraktığınızda daha fazlasını geri almanız kuvvetle muhtemeldir ve uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Hızlı kilo verdiren diyetler metabolizmayı yavaşlattıklarından, diyet bırakıldığında daha da fazlası geri alınmaktadır, üstelik enerji seviyesini de düşürmektedirler.
Diyet kararınızı 5-6 ay önceden vermeniz ve fazla kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulmanız en idealidir. Uzmanlar, yavaş ve sistemli olarak verilen kiloların tekrar geri alınmasının daha zor olacağını belirtmektedirler. Her konuda olduğu gibi, kilo verme konusunda da uzman yardımı alınmalıdır. Diyetiniz bir diyetisyen tarafından planlanmalıdır. Tabii ki size de bunu uygulamak düşüyor.

Genel olarak uzman tavsiyelerine baktığımızda; sebzeyi, meyveyi ve suyu daha bol tüketmeyi, karbonhidratlardan (ekmek, makarna, pilav, hamur işi gibi), fast food türü yemeklerden, fazla alkolden ve tatlılardan kaçınmamız gerektiğini  görüyoruz. Tabii mümkün olduğunca da bol hareket öneriliyor. Özel olarak spora vakit ayıramama durumunda bile en azından yürüyüş yapmayı, asansör yerine merdiveni tercih etmeyi öneren uzmanlar tek başına diyetten ziyade sporla birlikte  uygulanan diyetin daha verimli ve sağlıklı olduğunu belirtiyorlar.
Tavsiyemiz, medyatik diyetlerden kaçınmanız yönündedir. Çünkü herkesin vücudu, metabolizması ve yaşam tarzı kendine özeldir. Size bir uzman tarafından özel olarak verilecek bir diyet ile sağlıklı ve kalıcı olarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

www.gelinlik.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*