Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Düğününüz ve Alerjiler

Düğününüz ve Alerjiler

Düğünde alerjiden korunma yöntemleri…

Daha önce alerjik bir durumla karşılaşmış olanlar çok iyi bilirler ki, basit bir alerji bile harika bir düğünü mahvedebilecek kadar rahatsızlık verebilir.

Alerji Nedir ?

Alerjiler, vücudunuzun bağışıklık sahibi olmadığı bir maddeye maruz kaldığınızda oluşurlar. Kızarıklıktan burun akıntısına, kaşıntıdan sürekli akan gözlere kadar pek çok çeşitli rahatsızlık verebilecek alerji türü vardır. Peki, en mutlu gününüzde böylesine bir aksilikle karşılaşmamak içi,n neler yapabilirsiniz ?

Nasıl Korunabilirsiniz ?

İlk olarak kendinize ve eşinize alerji testi yaptırmanız, daha sonra çıkabilecek sorunları önüne geçebilmek açısından mükemmel bir önlem olacaktır. Böylelikle erken davranıp düğününüzü de ona göre planlayabilirsiniz. Mesela saman nezleniz varsa düğününüzde çiçek kullanımından kaçınıp başka konseptlere yönelebilirsiniz.

Misafirlerinizi de Düşünün

Sizde vaya da misafirlerinizde oluşabilecek bir yemek alerjisini önlemek için LCV kısmında misafirlerinize, bildikleri bir alerjileri olup olmadığını sorabilirsiniz. Gelen cevaplara göre bir menü hazırlatırsanız ve riski minimuma indirmiş olursunuz.

Alerjik Reasksiyon Durumunda Ne Yapmalısınız ?

Alerjiler arasında en sinir bozucu olanlarından biri de yemek alerjileridir çünkü reaksiyon içsel oluşur. Deriniz kızarabilir, şişebilir veya acılı kaşıntılar olabilir ama semptomlar sadece alerjik reaksiyon gösterdiğiniz madde vücudunuzdan tamamen atıldığında kesilecektir. Tüm önlemlerinize rağmen düğünde biri yemek alerjisi geçirirse başına toplaşıp tanı koymaya çalışmayın. Çevresini açıp rahat nefes alabileceği bir alan sağladıktan sonra hemen ambulansı aramak en iyisi olacaktır. Eğer hastaneye giderken misafirinizin yemekte kullandığı tabağı da götürebilirsiniz tanı ve tedavi sürecini ciddi şekilde hızlandırmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*