Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Düğününüzde Gülüşünüzle Fark Yaratın

Düğününüzde Gülüşünüzle Fark Yaratın

Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte gelinlerin bakım telaşı da arttı. Düğün öncesi zayıflama, vilt bakımı, vücut estetiği derken sıra geldi diş bakımına. En güzel gülüşleriyle davetlileri karşılamak isteyen gelin ve damat adayları diş kliniklerini doldurmaya başladı.

Güzel Bir Gülüş İçin

Güzel bir gülüşün ilk şartı tabii ki iyi bir bakım. Düzenli bir bakıma karşın dişlerde sararma veya da bir bozukluk varsa gelin adayları tel takmadan şeffaf plaklarla dişlerindeki çarpıklıklarından kurtulabilir ve çok kısa süreli bir uygulamayla bembeyaz bir dişlere sahip olabilir.

Beyazlatma İşlemi

Beyazlatmada iki tip yöntem seçilebilir. Bunlardan bir tanesi hekimin ofisinde uygulanan, çok kısa sürede sonuç alınan ve dişlerde 3-4 ton beyazlatma sağlayan bir yöntem. Diğeri ise maliyeti daha çok düşük olan evde beyazlatma yöntemi. Günde 4 ile 8 saat arası bir süre boyunca takılan özel bir plakla ortalama 5-7 günde istenen beyazlatma sağlanabiliyor ve yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak uygulamanın etkisi 2-3 sene sürebiliyor.

Diş Estetiği

Bir diş estetiği tekniği olarak yurtdışında uzun zamandır uygulanmakta olan Invisaling Yöntemi Türkiye’de henüz çok yeni. Invisaling yöntemi Türkiye’de bu tekniğin eğitimini almış olan sınırlı sayıda heki tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulama ile ağızda tel görüntüsü olmadan, size özel hazırlayacağımız şeffaf plakları takarak 6 ayda hep hayalini kurduğunuz gülümsemeye sahip oluyorsunuz.

Invisaling Yöntemi Acı Verir Mi ?

Hayır. Bu yöntemde telde yaşanan sıkıntılar olmuyor sebebi ise yemek esnasında plakları ağzınızdan çıkarıyorsunuz. Üstelik de dişleriniz düzelmeye başladıkça belirli aralıklarla plaklarınız ağız yapınıza göre yeniden yapılıyor. Bu da çok daha sıkıntısız bir süreç yaratmaktadır.

Tedavi Süresi

Ortalama 6 ay yanlız 4-5 ay öncesinden başlayan gelinler dahi çıkartabilen plaklar sayesinde hiçbir sıkıntı yaşamadan düğünlerinde gönüllerince eğlenebilir ve ertesi gün tedavilerini sürdürebilirler. Tabi bir de düğünden 10 gün önce; kahve, şarap, çay gibi renk veren besinleri yememeleri tavsiye ediliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*