Son Haberler
Anasayfa / Magazin / Dünyanın en güçlü ünlüleri kim

Dünyanın en güçlü ünlüleri kim

Dünyanın en güçlü ve en gözde ünlüleri kimlerdir, diye bir araştırma yapıldı. Lady Gaga zirvede yer aldı.

FORBES Dergisi ‘Dünyanın En Güçlü Ünlüleri’ listesini açıkladı. Listede zirveye şarkılarının yanın sıra, çılgın giysileri, dansları ve sahnede yere kapaklanmakla sonuçlanan sakarlıkları ile de gündemden düşmeyen Amerikalı şarkıcı Lady Gaga oturdu.

Geçen yılki listede dördüncü sırada yer alan Lady Gaga, aynı listede birinci olarak yer alan Amerikalı TV yıldızı Oprah Winfrey’i tahtından ederek bu yıl birinci oldu. Oprah Winfrey, bu yılki listede ikinci sıraya yerleşirken, Winfrey’i Justin Bieber, U2, Elton John ve evliliği skandal bir biçimde sona eren ünlü golf oyuncusu Tiger Woods izledi.

Ünlülerin yıllık kazançlarının yanı sıra, kendilerine ilişkin gazete, TV ve dergilerde çıkan haberler, sosyal iletişim siteleri Facebook ve Twitter’da kendilerini izleyen hayranlarının sayısı da değerlendirilmeye katıldı.

Lady Gaga’nın bu yıl elde ettiği 90 milyon dolarlık kazanç, listedeki öteki ünlülerin bazılarından düşük olmasına karşın, Amerikalı şarkıcı Facebook’ta 32 milyon hayranı, Twitter’da 10 milyon izleyicisi ve beş gün içinde 1 milyon satan ‘Born This Way’ adlı single’ı ile, en ünlüler listesinde zirveye konmayı başardı.

Forbes’un geleneksel olarak belirlediği ‘Dünyanın en güçlü 100 ünlüsü’ listesinde, bu yıl ki toplam kazancın, Geçtiğimiz yıla göre düştüğü de belirtildi. Listeye giren yüz ünlünün 2011 yılı içindeki kazancı, 2010 rakamı olan 4.7 milyar dolardan, 4.5 milyar dolara geriledi.

İşte Forbes’un listesindeki en güçlü ilk 10 ünlü:

1-Lady Gaga –  90 milyon dolar

2-Oprah Winfrey – 90 milyon dolar

3-Justin Bieber – 53 milyon dolar

4-U2 -195 million dolar

5-Elton John- 100 million dolar

6-Tiger Woods-  75 million dolar

7-Taylor Swift – 45 million dolar

8-Bon Jovi- 125 million dolar

9-Simon Cowell- 90 million dolar

10-LeBron James- 48 million dolar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*