Son Haberler
Anasayfa / Genel / Eşimi Çok Seviyorum Amaa…

Eşimi Çok Seviyorum Amaa…

Yoksa siz de ”Eşimi çok seviyorum; ama bu sevgimi ona göstermiyorum…” diyen bireylerden misiniz ? Şayet durum böyle ise okuyacağınız şeyler bu durumun değişmesine neden olur. Bireyin eşini gerçekten sevmesi çok önemli ve güzeldir. Yanlız unutulmamalıdır ki; bu sevginin coşkunluğunu artıracak olan sevginin, sevgi duyulan şahıs ile paylaşılmasıdır. Çünkü; birey sevgisini muhatabına hissettirdikçe, bu sevgi ise karşı tarafa da daha coşkun bir sevgi oluşturacaktır. Ve bu sevgi alışverişi sürdükçe bireylerin evlilikleri, sevgi yönü ile daha da çok kuvvetlenecektir. Tabii buradan evlilik için tek önemli unsurun sevgi olduğu anlamı çıkarılmamalıdır.

Ben burada sadece evlilikteki sevgi unsurunu ele aldım, yoksa saygı, güven, sadakat gibi birçok temel unsurun da göz ardı edilmemesi gerekir. Peki sevgi nasıl hissettirilir ? Hemen belirtelim ki, ”ben içimden seviyorum.” sözü kesinlikle eşiniz için tatmin edici değildir. Şayet eşiniz sevginizi fark edemiyorsa, bu sevgiye itimat da edemeyecektir. Sevginizi hissettirebilmenin en güzel yolu ise öncelikle eşinizi tanımadan geçer.

Ör; kimi bireyler sevginin kendilerine sözel olarak ifade edilmesini, kimileri birtakım notlarla hissettirilmesini, kimileri davranışın bu konuda esas olduğunu ve kimileri ise hediyelerle sevginin hissettirilmesini isteyebilirler. Siz bu yöntemlerden birini veya kendinizce belirlediğiniz değişik yöntemleri kullanarak sevginizi gösterebilirsiniz. İsterseniz eşinizin istediği şekilde de, kendi tarzınızla sevginizi gösterin.

Burada önemli olan samimi ve doğal olmanızdır. Yapmış olduğunuz sevgi iletimi isebaşta eşinizin sevgisine güvenmesini ve dolayısıyla size sevgi duyuyorolmaktan daha fazla memnun olmasına neden olacaktır. Bunun dışında ise evdeki pozitif ortam artacak ve iletişiminize yansıyacaktır. Şayet çocuklarınız varsa, onların da bu sevgi ortamından fazlasıyla istifade edeceklerini unutmamalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*