Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Eşiniz ihanet mi etti

Eşiniz ihanet mi etti

Kocanızın size ihanet ettiğini öğrendiniz, elbette bu durum her kadın için bir yıkımdır. Yanlız sakın hayata küsmeyin ve sadece ne yapacağınıza karar verin.

Geç saatlere kadar uzayan toplantılar, cep telefonlarına gelen gizli saklı çağrılar, birden değişen alışkanlıklar… Bütün bunlar bir bunalımın işareti mi, yoksa ilişkinizde bir üçüncü kişi mi var ? Hiç kimse kabul etmek istemese de, birçok kişi aldatan veya aldatılan kadın tarafındaysanız, bunu hayatın gerçeklerinden biri olarak kabul etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Bunu kabullenmek istemezseniz, başına geldiğinde uzun bir süre acı çekmeye mahkumsunuz demek.

Son olarak derin bir nefret
İhanete uğradığını öğrenen kadınlar genelde benzer tepkiler verir. Önce büyük bir öfke, sonrasında ise hayal kırıklığı ve son olarak derin bir nefret hisseder. Çoğu zaman diğer kadının tanıdık olması, eşinin ilişkisinin herkes tarafından biliniyor olması ya da uzun süredir devam etmesi, durumu ağırlaştıran faktörlerdir. Yaşananlar ne kadar acı olsa da, önemli olan artık karar vermeniz gerektiği gerçeğidir. Ya ilişki sürecek, ya da bitecek. Seçim hangisinden yana yapılırsa yapılsın, öncelikle sakin davranmalı ve çözülme yönelik çareler aranmalı.

Kesinlikle baskı yapmayın
Ayrılmak istemiyorsanız, partnerinizin ve kendinizin hatalarını gözden geçirin. İleride neyi daha iyi yapabileceğinizi konuşun. Bütün süreç boyunca sakin kalmaya çalışın. Eşinizle yakın olmaya özen gösterin. Onu hala sevdiğinizi ve ona ihtiyacınız olduğunu bilmesine izin verin. Ona baskı yapmayın ve dostu olduğunuzu ve geçmişte yaşanan güzel günlere geri dönebileceğinizi ona hissettirmeniz lazım.

Kadınlar neden ayrılmaz
Birçok kadın eşinin ihanetine rağmen ilişkisini sürdürmeyi tercih ediyor. Özellikle maddi bağımlılık, çoğu zaman kadınların boşanmalarının en önemli nedenleri. Bunun dışında etkili olan nedenler ise;
-çocukların geleceği ile ilgili kaygı
-eşinden bağımsız bir kişiliğe sahip olamama
-sosyal statüyü kaybetmeme isteği
-aile veya çevre baskısı
-her erkek yapar düşüncesi

Tehtit etmek çok yanlış
Barışmak niyetinde olan birçok kadın, öfkesine yenik düşüp, duyduğu kızgınlıkla eşini çeşitli araçlar kullanarak tehtit eder. Bunların başında ise çocuklar gelir. ”çocukları bir daha göremezsin…” gibi tehtitler size dönmek isteyen bir erkeği daha da uzaklaştırabilir. Çocuklarınızı veya çevrenizi ailenize karşı kışkırtmayın. Bu durum ise hem eşinizin dönmesini zorlaştırır hem de ileride ilişkiniz düzeldikten sonra sizi rahatsız eder. Kendinizi biraz geri çekin. Kartlarınızı açık oynayın ama gizemli bir yanınızın kalmasına dikkat edin. Erkekler meraklıdır ve keşfetmeye bayılır. Geçmişe, sevginize veya çocuklara rağmen kararınız ayrılmaktan yana ise, mal paylaşımı ve varsa da çocukların velayeti konusunda anlaşmaya çalışın.

Bahaneler var, açıklama yok

Psikiyatri uzmanlarına göre ilişkinin kötü gitmesi aldatma nedenlerinden sadece biri. Çünkü erkekler mutlu oldukları halde ihanet edebilirler.

-erkek hiperseksüel olabilir ve bundan dolayı sürekli eş değiştiriyordur
-bağımlılık yaratan maddelerle sıkıntılarını aşmaya çalışanların yanı sıra, bunu çapkınlıkla da yapanlar var.
-hayatının genelinde başarısız olan kişiler,eşlerini aldatarak kendilerini bu şekilde avutmaya çalışabilirler.
-manik hastalıklar cinsel istek üzerinde etkili olup, aktif davranışlara itebilir.
-başkalarına duyulan özenti ihanete neden olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*