Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Eşinizden daha fazla mı kazanıyorsunuz

Eşinizden daha fazla mı kazanıyorsunuz

Yapılan araştırmalara göre kadınların yüzde 30’u eşlerinden daha fazla para kazanıyor. Tabii bu durum her şeyden önce erkekleri etkilemektedir.

Modern hayatta kadınlar artık iş hayatında aktif olarak yerlerini aldılar ve hatta birçok meslek grubunda kadınlar erkeklerden çok daha başarılı. Kadınların standartlarında erkeklerden daha çabuk iş bulduğu hatta çok daha başarılı olduğu yapılan araştırmaların bir başka sonucu.

İlişkiyi olumsuz etkiliyor

Çoğu zaman kadınlar erkeklere göre daha çok yüksek ücretler alabiliyor. Bu doğrultuda da erkeklerin bazen, mesleki kariyerinden fedakarlıkta bulunarak karısının kazancıyla geçinmeye başladığı ve evde oturarak çocuğun bakımını üstlendiği gözlemlenmektedir.

Tabii ki bu durum o kadar da basit kabullenebilecek bir durum değildir. Ekonomik özgürlüğünü tamamen ele geçirmiş eşinin bu durumdan rahatsız olan birçok koca, zamanla ilişkide problem yaratmaya başlıyor ve dengeler tamamen bozuluyor. Yanlız durumu bir de kadınların cephesinden düşünmek gerek. Para kazanmaya başlayan kadın, fark etmeden eşini eziyor ve bütün bunlar eğer ki varsa çocukları etkiliyor. Evin temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü kadın karşılayınca da çocuğun babaya olan güveni tamamen sarsılıyor.

Çocuklara dikkat

Yapılan araştırmalara göre çalışkan kadın, çalışmayan kadına göre ev içerisinde daha fazla söz söyleme hakkına sahiptir. Bu durumun çocuklara yansıdığını da düşünürsek, dondurma almak istediğinde bile anneden para isteyen çocuk diğer arkadaşlarının babalarından para istediğini görünce bir panik yaşamaya başlıyor.

Bu durum ise içine kapanık olan çocuklarda, ileride çalışmama isteği, hırsını kaybetme hatta erken yaşta yemek yapma isteği, evi temizleme ve bir erkeğe göre daha fazla düzenli olmak gibi yeni dürtüler kazandırıyor. Bu durumun normal karşılayan çocuk ileride mutlaka eşiyle problemler yaşayacak ve çocuklarını da kendi gibi yetiştirecektir.

Sonuç olarak da, önemli olan her zaman ki gibi her şeyi dozunda ayarlayabilme. Tabii ki evde oturun, yemek yapın, evi temizleyip çocuğunuzu büyütün, hiçbir sosyal hakkınız olmasın, eşinize bağlı yaşayın demiyoruz kesinlikle. Çalışın ve başarın… Yanlız bunu yaparken de sorumluluklarınızdan kaçmayın. Eşinizi her zaman yüceltin. Onun başarısıyla gurur duymasını bilin. Önemli olan kimin çok kazandığı değil, önemli olan burada birlikte çalışıp başarıyı paylaşmak…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*