Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Ev Kurarken Ortak Beğeniler Çok Önemli

Ev Kurarken Ortak Beğeniler Çok Önemli

Eşinizle birlikte ortak zevklerinizi konuşturun …

Evlilik hazırlıklarının çok önemli bir aşaması da eşinizle beraber yaşayacağınız yuvayı kurmaktır. Yaşadığınız mekanların hayatımıza doğrudan etkilerini düşünerek hem işlevsel hem de zevkinize hitap eden bir yuva yaratmak için yapılacak çok şey vardır.

Ortak Zevklerini Keşfedin

Öncelikle dekorasyon konularında çift olarak beğenilerinizi belirlemek ve ortak bir nokta bulmak çok önemli. Kimi zaman bu hazırlıkları gelin adayları tamamen ele alıyor neticesinde eşinin zevklerini ve ihtiyaçlarını gözden kaçırabiliyor. Hatta kimi zaman feminen detayları çok ağırlıklı evleri ortaya çıktabiliyor.

Son Kararı Birlikte Verin

Diğer bir tehlike ise çiftin ev kurma hazırlıklarına yardım eden aile büyüklerinin etkisinde kalması. Oysa eviniz sizi yansıtmalı; annenizi veya da kayınvalidenizi değil. Dolayısıyla aile bireylerinin fikirlerini aldıktan sonra son kararları yine çift olarak beraber verebilmeniz gerekmektedir.

Malzeme Bilgisi Edinin

Peki neleri beğeniyorsunuz, bunu nasıl bulacaksınız ? Bizim önerimiz ilk olarak dekorasyon dergilerinden ve internetten bol bol görsel araştırması yapıp beğendiklerinizi ortak bir dosyada toplamanızdır.

Dosya kalınlaştıkça neticede dekorasyon zevkiniz hakkında ortak bir dil çıktığını hissedeceksiniz. Bunu hissettikten sonra dosyanızı bu ortak konsept etrafında detaylandırarak biraz daha genişletebilirsiniz. Bu durumda panik yapmayın, son zamanların dekorasyon trendlerine zıtlıkların uyumuna da sıklıkla yer verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*