Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / ''Evet'' Sonrasında Yapılacaklar

''Evet'' Sonrasında Yapılacaklar

Düğüne kaç ay kala hangi işleri halletmiş olmalısınız, öğrenin …

9-12 Ay Kala

En önemli adım düğün mekanınızı seçmektir. Vereceğiniz hemen hemen bütün kararlar düğün mekanınızla uzaktan veya da yakından ilgili olacağı için bu seçimi titizlikle yapmalısınız. Eğer alacaksanız, organizatörünüzle şimdiden anlaşmanızda yarar var. Bir düğünün uzun ve planlı bir çalışma gerektirdiğini en iyi onlar bilirlerve ne kadar çabuk hazırlıklara başlarsanız o kadar çok yol katedersiniz. Son olarak resmi nikah tarihinizi de kesinleştirmekte yarar var. Bu konuda ise geç kalırsanız düğün ve nikahı ayrı günlerde yapmak durumunda kalabilirsiniz.

6-8 Ay

Geldik en heyecanlı aşamaya; gelinliğinizi seçmek… İlk olarak bol bol gelinlik modeli inceleyerek başlayın. Beğendiğiniz modelleri favorilerim aracını kullanarak saklayabilirsiniz. Bir süre sonra nasıl bir gelinlik istediğinize dair aklınızda çok daha net bir düşünce olacaktır. Bu dönemde alyanslarınız için de seçim yapmalısınız. Ne de olsa nişandan itibaren bir ömür boyu sizinle olacaklar. Bu nedenden dolayı gerçekten içinize sinebilecek bir modeli bulmak biraz araştırma gerekiyor. Alyans modellerine bakın, hafta sonları sevgilinizle gezerken kuyumculara uğrayıp bir yüzük deneyin. Kendinizi bu fikir ile yavaşça alıştırın.

4-5 Ay

Geldik küçük ama önemli ve bir o kadar da eğlenceli ayrıntılara. Düğün temanıza uygun davetiye, nikah şekeri ya da anı hediyelerini seçmek artık çok zevkli. Çünkü seçenekler yanlız hayal gücünüzle sınırlı. Dilerseniz yanlız size özel bir tasarım ürünler de yaptırabilirsiniz. Eşinizle birlikte dans kursuna gitmeyi planlıyorsanız şimdi başlamanın tam zamanı. Koreografiyi oturtmak için zamana ihtiyacınız olacak. Hem biraz eğlenmek, hem de düğünden önce biraz kilo vermek için daha güzel bir fırsat olabilir mi ? Saç ve makyaj tarzınız için de gözlemlere başlamanız iyi olacaktır.

2-3 Ay

Düğün fotoğraflarınız için kiminle çalışacağınızı belirleme zamanı geldi. Özellikle fotoğraf konusunda tanınmış bir isimle çalışmayı planlıyorsanız, daha fazla geç kalmayın çünkü programları hemen doluyor. Yavaş yavaş düğün müziklerinizi de belirlemelisiniz. Bir orkestra ya da grupla mı anlaşacaksınız, yoksa DJ ile mi ? Giriş ve ilk dans müzikleriniz neler olacak, hangi müziklerde coşulacak? Işık, ses ve düzenleme firmalarını araştırmanın vakti geldi. Balayı tatilinize şimdiden karar verecek erken rezervasyon fırsatlarından faydalanın. Yanlız istediğiniz tarihlerde hem otel hem uçaklarda yer bulmak oldukça zordur. Siz erken planınızı yapın ki zaten telaşınızın artacağı ilerleyen zamanlarda bir de balayı için uğraşmayın, kafanız rahat olsun.

5-8 Hafta

Kına gecesi veya bekarlığa veda organizasyonu yapmayı düşünüyorsanız artık planlamaya başlamalısınız. Kına gecesi mekanını bulmak için firmalarımızdan yardım alabilir, kına gecesi müzikleri için araştırmalara başlayabilir veya bekarlığa veda geceniz için eğlenceli ama hınzır planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Yanlız düğünden önce saç renginizde bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız bu sıralar tam zamanı.

3-4 Hafta

Düğünden önceki ay artık temponuz iyice artacak. Davetiyelerin ulaştığından emin olmalı, misafirlerin LCV’lerini kontrol etmeli, organizasyonla ilgili son kontrolleri yapmalısınız. Şehir dışından gelecek davetliler için ulaşım ve kalacak yer organizasyonunu yapmayı unutmayın. Davetlilerinizin oturma düzenini kesinleştirmeli, gelin saçı ve makyajı provalarınıza gitmeli, gelinliğinizdeki son tadilatları bitirmeli ve düğün gecesi yardım isteyeceğiniz yakınlarınızı ya da arkadaşlarınızı bu aralar bilgilendirmelisiniz.

1-2 Hafta

Bu dönemde artık koşturmaya ara verip, işlerinizi yakınlarınıza ve organizatörünüze devretmeli; güzellik ve bakımınıza zaman ayırmalısınız. Güzeldeki kusur gibi düğünlerdeki aksilikler de kaçınılmazdır. Artık hayıflanma değil, eğlenme zamanı. Bu düğünü niçin düzenlediğinizi unutmayın, mutluluğunuzu paylaşın sadece.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*