Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Evinizi Kurarken Bilmeniz Gereken En Önemli Şeyler

Evinizi Kurarken Bilmeniz Gereken En Önemli Şeyler

Evlenme kararı aldığınızdan beri aklınızda tek bir soru var. Ev işini ne yapacağız ?

Yeni Evlilere Yeni Ev

Evlenmeye karar verdiğiniz an ev kurma çalışmalarına başlamak için ideal bir zamandır. Düğün tarihinize kadar olan vakit gözünüze ne kadar uçsuz bucaksız görünmüş olsa da, gerçekte ilgilenmeniz gereken öyle çok ayrıntı olacak ki bu vaktin nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.

Hayatınızın Yatırımı

Bu zamanda yeni başlayacak hayatınıza yapacağınız en büyük yatırım, günlük hayatınız için size rahat bir zemin hazırlayacak olan, her bakımdan kullanışlı bir ev kurmak olacaktır. Bu bakımdan ise evinizin, içinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz, akşamları ise koşa koşa gitmek isteyeceğiniz ve masraflarını çok zorlanmadan karşılayacağınız bir mekan olması çok önemli.

Doğru Evi Birlikte Bulacaksınız

Ortak kullanılacak konutun, semtin seçimi çiftin ortak hak ve yükümlülükleri arasındadır. Yani nerede ve nasıl bir evde yaşayacaklarına çift beraber karar vermeli ve verilen karar her iki tarafın da içine sinmesi gerekir. Elbette bir noktada serbestçe karar vermeye engel olabilecek koşullar olabilir. Örneğin önceen alınmış bir ev yada bir tarafın iş koşulları serbestçe verilmesine engel olabilir. Bu koşullarda ise her iki tarafı da mutlu edebilecek ortak bir zaman aranmalı.

Piyasa Araştırması Kesin Yapın

Evin kendisine karar verdikten sonraki adım evin içinde rahatça yaşanır bir hale getirilmesidir. Bu süreç tadilattan dekorasyona, beyaz eşyadan elektroniklere uzanan çok geniş bir yelpazeyi kapsar. Ev arama ve kurma sırasında çiftin kiracı hakları, tüketici hakları ve kredi kartı kullanımıyla ilgili bilgi edinmeleri çok önemlidir, çünkü büyük ihtimalle kısa bir zamanda bir çok harcama ve hukuki anlaşma yapılacak ve bunların bazılarında sorunlar ortaya çıkabilecektir. Bütün bu adımlarla mağdur olmamak ve verdiğiniz paranın tam olarak karşılığını aldığınızdan emin olmak için bilinçli kararlar verebilmeli, bir tüketici olarak haklarınızdan haberdar olmalı ve seçimlerinizi doğru yapmak için piyasayı iyi araştırmalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*