Son Haberler
Anasayfa / Dekorasyon / Evlenecek Çiftlere Yatak Odası Önerileri

Evlenecek Çiftlere Yatak Odası Önerileri

Evinizin En Özel Odasını Nasıl Döşemelisiniz ?

Evleniyorsunuz… Eskilerin deyişiyle, artık hayat müşterek. Hayatı, sorumlulukları, gelir ve giderleri paylaştığınız kadar yatağı da paylaşacaksınız.

Yatak Odası Zevkleri

Bu çok özel mekanı, yani yatak odasınızı yaratırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar, en az mobilya modelleri kadar önemsemeniz gereken hususlar var. Her şeyden önce, bu alanın ikinize ait olacağını göz önünde bulundurmalı, satın aldığınız kalemlerin her iki tarafın da zevklerine hitap ettiğinden emin olmalısınız.

Aksesuar Kullanın

Her iki tarafın da ilgi alanlarını yansıtan, sevdiğiniz objeler bu mekanda yerlerini eşit bir derecede almalı. Kitaplar, küçük sanat eserler, mum ve yumuşak yastıklar daha pek çok sempatik objeyle yatak odanızı süslemeniz mümkün. Elbette ortamı sempatik hale getirmeye çalışırken bir yayıntı kümesi veya da çocuk odası yaratmaktan kaçınmalısınız. Odanızda bulundurduğunuz objeler estetik oldukları kadar fonksiyonel de olmalıdır. Örneğin; bir okuma ışığı, kitaplarınızı koyacağınız küçük bir raf, başucunuzda asılı sevdiğiniz bir resim sizi rahatlatacaktır.

Işıklandırmanın Önemli

Bunların yanı sıra yatak odanızda yeterince depolama alanı olduğundan da emin olmalısınız. Hareketli bir günün sonunda dağınık bir odayla karşılaşmamak için bu önemli ayrıntıy unutmayın. Işıklandırma yatak odanız için hayati derecede önem taşıyan bir ayrıntıdır. Yatak odanızı genellikle geceleri kullanacağınız düşünülerek yeterli bir aydınlatma sağladığınızdan emin olmalısınız. Yumuşak ve lokal aydınlatmalar ise yatak odanıza sıcak ve rahat bir hava vermenize yardımcı olacaktır.

Renklerin Uyumu

Dekorasyonda çok canlı renkler kullanmamaya çalışmanızı öneririz. Uyku ve rahatlama için pastel tonlar ve yumuşak renkler daha uygundur. Canlı renkleri ille de kullanmak istiyorsanız bunu puf, çalar saat ya da yumuşak bir battaniye gibi daha küçük botuylu objelerde kullanın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*