Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Evli Kalmak İçin Mantıklı Sebepleriniz Var

Evli Kalmak İçin Mantıklı Sebepleriniz Var

Evli kalmak için bir çok nedeniniz var işte bunlardan bir kaçı. Boşananların tecrübelerine dayanarak ulaşılan, insanların evli kalmaları için en mantıklı sebepler;

1- Bütün kadınlar ve erkekler hemen hemen aynıdır. Hiçbir kadın veya erkek diğerinden daha akıllı veya iyi değildir.

2-Tek başına çocuk yetiştirmek zordur ve insanın eşiyle beraber çocuğunu yetiştirmesi daha iyi ve sağlıklıdır.

3- Boşanmak maddi olarak sarsıcı bir durumdur. Eşlerden yüksek bir geliri olan, nafaka ve çocuğun maddi sorumluluğunu daha çok yüklenmek durumunda kalırken, daha az bir geliri olan, boşanma sonrası daha düşük geliri bir hayata devam etmek sorunda kalır.

4- Boşanan kişilerin evlenebileceği kişilerin çocuklu olma ihtimali daha yüksektir. Yeni partnerinin önceki evliliğinden olan çocuğuyla iyi ilişkiler geliştirebilmek, aşılması gereken önemli engellerden bir tanesidir.

5- Yeni birisiyle yeni bir hayata başlamak ve eski eşle görüşmek her zaman zorlayıcı olacaktır. Başından bir evlilik geçmiş olan bir kimse, artık flört devresi yaşayamaz. Ayrıca, boşanan kişi çocukluysa, evlenmeyi düşündüğü kişiyle olan ilişkisine bütün dikkatini veremeyecektir.

6- Tek yaşayan kadınlar için geceler daha çok zor geçebilir. Evlilik hayatından sonra, evliyken önemsenmeyen çıtırtı veya pıtırtı sesleri, uyku düzenini olumsuz yönde etkiliyebilir.

7- Evlilik bir beraberlikten daha fazlasıdır. İki kişi hayatı paylaşırken aslında daha önce var olmayan bir uyumu üretir.

Bu yüzden mevcut evliliği devam ettirmeye gayret etmek, boşanıp yeni biriyle evlenmekten çok daha mantıklı, iyi ve sağlıklıdır. Tabi istisnalar kaideyi bozmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*