Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Evlilik İçin Acele Etmeyin

Evlilik İçin Acele Etmeyin

Evliliklerde çiftlerden herbiri kendini yeniliyebilmeli, hayatlarını tekdüzelikten koruyabilmelidir. Birbirlerini onore edebilmeli, birbirlerinin zevklerini kesinlikle küçümsememeli, fikirlerine saygı duymalı, bakımlı, bakımlı olmalı ortak plan ve hedefleri olmalıdır.

Evlenmiş ve bu yolda ilerlemiş olanlar, sizi rahatsız eden ve yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, evlilik ile ilgili becerilerinizi kontrol etmeye başlamanın tam sırası. Hatayı karşı tarafta arama düşüncesine kapılıp işleri iyice zorlaştırmayın. Herşeyin çözümü vardır, hayatta en kötü şey ileride geçmişte yaptıklarınız veya da yapmadıklarınız için ”keşke” ile başlayan sözler söylemenizdir. Bundan dolayı ne yaparsanız yapın, geleceğinizi akıllıca düşünüp, iyice emin olduğunuzda yapmanız gerekir. Ufak şeylere odaklanmayın. Evlilik bir sanattır; ailemizdeki mutluluğumuzu devam ettirebilmemizde sanatımızı nasıl icra ettiğimizde yakından ilişkilidir.

Evlilik, güzel ve etkili konuşma sanatıdır.
Karşınızdaki kişiyi anlayabilme ve kendinizi anlatabilme yeteneğidir.
Henüz evlenmemiş olanlar, kendinizi mutlaka evlilik öncesi becerilerle donatmalısınız.

Zamanın Paylaşımı; Evliliklerde bireyler sürekli olarak herşeyi birlikte yapmak zorunda olmamalıdır.Kesinlikle birlikte vakit geçirecek aktivitelerde olmalıdır yanlız bireyler zaman zaman kendi arkadaşları ve çevreleri ile de birbirlerinden ayrı zamanlar geçirebilmelidirler. Kişi kendisine tanıdığı hakların aynısını eşlerine de tanımalıdırlar. Yoksa efendi-köle ilişkisi durumu olur ve bu ilişkilerin de temeline dinamit koymak ile eşanlamlı hale gelir.

Kendi Mutluluğunuzun Anahtarı Sizdedir; Evlilik dürüst, duygulu, akıllı insanların işidir. Eğer kişiler kendilerini karşılarındaki yerine koyamıyor, empati yapamıyorsa, hep ben haklıyım, eşim haksız diyor ve suçu karşısındakine atıyorsa, kendine düşen sorumlulukları yapmıyorsa evlilik için yeterli olgunlukta değilsiniz demektir.

Hayatta en kötü şey ileride geçmişte yaptıklarınız veya da yapmadıklarınız için ”keşke” ile başlayan sözler söylemenizdir. Bundan dolayı ne yaparsanız yapın, geleceğinizi akıllıca düşünüp, iyice emin olup yapmanız gerekir. Ufak şeylere kesinlikle takılmayın ve ayrılmadan önce birbirinize değişmek için son bir şans verin, öğrenmenin yaşı ve mekanı yoktur, insan her zaman gelişen bir varlıktır.Bir psikiyatr ile evlilik terapilerine başlayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*