Son Haberler
Anasayfa / En Yeniler / Evlilikte Bitmek Bilmeyen Sorunlar

Evlilikte Bitmek Bilmeyen Sorunlar

Evlilik aslında birbirinden değişik iki insanın paylaşmaya başladığı yeni bir hayat dönemi olarak değerlendirilir. İnsan hayatındaki her bir değişim strese neden olur yanlız evlilik gibi köklü değişimlerin yeri ise daha bir farklı olmaktadır. Şöyle düşünün kültürel olarak aile yaşantısı olarak birbirinden farklı iki kişinin aynı evi aynı zaman ve makanı paylaşmaya başlamalarını hayatınızda ne kadar çok radikal bir değişimdir…

Birde eşinizle öncesinde ise tam tanışmadığınızı bir düşünün. Belki de hep güzel saatleri paylaştınız ve birbirinize göstermek istediğiniz yüzünüzü gösterdiniz. Gülünecek neşeli anlarınızı paylaştınız. Yanlız artık evlisiniz ve iki kişilik düşünmek zorundasınız artık. Bu durumda ise kendinizi kısıtlamış gibi hissetmeniz gayet doğaldır. Karşı tarafında aynı şeyleri paylaştığını unutmayın. Bunu böyle düşündüğünüzde karşılıklı anlayışla bazı sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Özellikle ülkemizde ailesel bağların ve toplumsal yaşantının kişilerin davranışlarında etkili olduğu toplumlarda erişkin yaşlara gelen kişiler evlenerek hayatlarını sürdürmektedirler. Her ne kadar ”dışı sizi, içi beni yakar” deseniz de yurt dışında yapılan çalışmalara göre 45-65 yaş grubunda evli erkeklerde, aynı yaş grubundaki bekadr ve birlikte yaşayan erkeklere göre, 10 sene içinde ölüm oranları iki kat daha az bulunmuştur. Evli erkekler daha uzun yaşama şansına sahip bulunmaktadırlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*