Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Fransız Manikürü nasıl yapılır

Fransız Manikürü nasıl yapılır

Evde french manikürü tüyolarımızdan sonra, 2012 tırnak modasına dair bir yenisini daha ekliyelim ve Fransız manikürü nasıl yapılır öğrenelim istedik:D Öncelikle bakımlı tırnaklara sahip omlak için, bu güne kadar sizlere tırnak bakımına dair önerdiğimizi hatırlıyalım, tırnaklarımızda ki sorunlara, o öneriler doğrultusunda çözüm bulalım, bakım yapalım ve daha sonrada yılın tırnak trendleri arasında başı çeken Fransız manikürünü yapalım… Neden; çünkü bakımlı kadın, cildiyle, saçlarıyla, giyimiyle, kokusuyla ve tırnaklarıyla bakımlı kimliğine sahip olabilir de ondan…

1. Ojeden önce ellerinizi hazırlamalısınız.
Yapmanız gereken, öncellikle ellerinizi masaj yaparak ve peeling sürerek yumuşatın. Ardından bol su ile yıkayın ve kurulayın. Çatlamış ve kurumuş ellerin sebeplerinden biri iyi kurulamamaktır.

2. Uygun uzunlukta tırnakları kesmek ve manikürlemek gerekir. Eğer kırılmaya meyilliyse ön kısmını düz ve yanları kıvrımlı kesin. Tırnak üzerinde kolayca kayan bir törpü seçin.

3. Ellerinizi badem yağıyla kaplayın ve ılık bir havluya sararak 15 dakika bekletin. Ardından kütikülleri ve gereksiz deri parçalarını temizleyin. Ellerinizi ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.

4. Tırnaklara ilk olarak açık beyaza yakın şeffaf bir ton sürün. Bir kaç dakikada kuruyan bu oje tırnaklarınızı güçlendirecektir.

5. Tırnak kıvrımına uygun olarak uçlarını beyaza boyayın. Beyaz kısmın kalınlığı tamamen kendi zevkinize kalmıştır. Bazı manikür setlerinde bulunan bantları kullanabilirsiniz. Tamamen kuruması için bir süre bekleyin.

6. Deniz kabuğu pembesi veya çok açık beyaz renk ojesi en üst katmak olarak uygulayın. Tırnklarınız kuruduktan sonra daha fazla parlaması isterseniz parlatıcı da sürebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*