Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Gebelikte tavuk etinin faydaları

Gebelikte tavuk etinin faydaları

Gebelik döneminde, dünyaya sağlıklı bir bebek getirmek için ve sağlıklı bir hamilelik için, beslenmenin oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Yapılan araştırmalara göre tavuk etinin hamilelik döneminde oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz?

Daha önce kimse tarafından bilinmeyen bir gerçek, Hollanda’da yapılan bir araştırma sonrasında ortaya çıktı. Tavuk etinin hamile bayanlar için çok büyük bir etkisi olduğu gerçeğine varıldı. Araştırmada, hamileliğin ilk aylarında tüketilen tavuk eti B12 vitamini içerdiği için, daha uslu ve daha az ağlayan bir bebeğin doğacı ortaya çıktı. 

4 bin hamile kadın üzerinde gözlenen bu araştırma, Early Human Development dergisinde yayımlandı. Anne adayı hamilelik süresinde B12 vitaminini az içeren besinler tüketirse doğacak bebek daha hırçın oldukları ve çok ağladıkları gözlendi. B12 vitamini bebeklerde beyin ve sinir sistemi gelişiminde ve kan dolaşımında büyük bir etkiye sahip olduğu için gebelik boyunca daha çok tüketilmesi gerekmektedir.

Gebelik boyunca yumurta ve tavuk tüketimine daha fazla yer vermelisiniz. B12 vitamininin eksikliğinde zihinsel ve sinirsel fonksiyon bozuklukları, kulak çınlaması ile hissizlik oluşabiliyor;)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*