Son Haberler
Anasayfa / Sizin Düğünleriniz / Gelin Hamamı Nedir, Nasıl Yapılır

Gelin Hamamı Nedir, Nasıl Yapılır

Ramazanın bitmesiyle düğün sezonu tekrardan başladı. Aylardır düğüne hazırlanan gelin adayları için hummalı bir koşuşturmanın sonuna gelindi. Evlilik hazırlıklarıyla yorgun düşen gelin adayları için hem stres atıp eğlenmek hem de ileride unutamayacakları bir anı olması için Gelin Hamam’ı vakti.
Gelin Hamamı, Osmanlı’dan günümüze kadar süren bir gelenek. Son yıllarda özellikle büyük şehirlerde Gelin Hamamı popülaritesi fazla. Yakın zamanda düğünü olacak arkadaşım için biz de gelin hamamı yapmaya kara kıldık. Bu sayede birkaç hamam gezme şansımız oldu. Bizim tercihimiz Erenköy Miramar Spa merkezi oldu.

Gelin Hamamı Nasıl Yapılır?
Gelin hamamlarında, kına gecesi ve bekarlığa veda partilerini de bir arada organize etmek mümkün. Gelin hamamları modern ve geçmişin izleriyle hazırlanmış. A dan Z ye her şey düşünülmüş. Gelin ve gelinin yakınları için özel peştemaller önceden hazırlanmış oluyor. Gelin için ayrılmış bölümde geline kese, köpüklü masaj, düğün öncesi cilt bakımı yapılıyor. Gelinin arkadaşları da kendilerine ayrılmış kısımda müzik eşliğinde eğlenebiliyorlar. İsteğe bağlı olarak kına ritüelleri de yapılıyor. Gelin grubu için özel dekore edilmiş kısımda soğuk içecekler ve tatlı ikramları bulunuyor. Yine isteğe bağlı olarak açık büfe imkanı da var. Hamama girmek istemeyen gelinin yakınları içinde müzik eşliğinde eğlenebilecekleri bir alan mevcut.

Gelinin İsmine Özel Hazırlanmış Sabunlar
Gelen misafirlere günün anısı için gelinin ismine özel hazırlanmış sabunlar, takunyalar, hamam seti, kokulu keseler , lavantalar hediye ediliyor. Size de bu güzel günün tadını doyasıya çıkarmak kalıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*