Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Gelinlere güzellik önerileri

Gelinlere güzellik önerileri

Makyaj malzemeleriniz ağlama, terleme gibi unsurlar göz önünde bulundurrularak suya dayanıklı olmalıdır.

Açık tenli bir gelin iseniz, elmacık kemiklerine beyaz bir gölge, daha koyu tenli gelinseniz, yeni şeftali veya vanilya tonlarında gölgeler size daha çok yakışacaktır.

Göz kalemini saçınızın renk tonuna uyan bir tonda kullanmanızı öneririz.

Allığınızı asla yanınızdan ayırmayın.

Dudaklar için biraz daha pastel kullanın veya da sade renkleri tercih ederseniz parlatıcı sürmeyi unutmayın. Makyajınızı tazelemek için yanınızda en az bir ruj bulundurun.

Ten renginizin doğal görünmesini istiyorsanız, göğüste ve boynunda, bronzlaştırıcı pudra kullanın böylece teniniz ışıldıyacaktır. Dekoltenizde fondoten kullanmayın, gelinliğinizde leke olabilir.

Dişlerinizi birkaç ay öncesinden bakıma alın. Dişlerinize genel bir tedavi yaptırın, veya da iyi bir eczaneden, kaliteli, diş beyazlatma tozu ile kısa vadeli bir çözüm bulabilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yaptırın. Düğününüzden önceki hafta saçınıza bir gün ayırın ve profesyonel bir masaj yaptırın.

Makyajınız yapılırken, en iyi ışık doğal ışıktır. Makyajınızı pencerenin önünde yaptırınveya da doğal ışık güneş yoksa kesinlikle parlak bir ışıkta, mesela halojen lambalar bulun.

Düğününüzden önceki gün yüzünüzde bir kızarıklık veya da sivilce belirirse ellerinizi yüzünüzden kesinlikle uzak tutun, sivilceler dokunulmadıklarında daha çabuk geçerler. Geçmezde de kapatıcı ile makyözünüz ustalıkla onu kapatacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*