Son Haberler
Anasayfa / Vitrinler / Gelinlik alışverişi yapmadan önce 10 önerimiz var

Gelinlik alışverişi yapmadan önce 10 önerimiz var

Gelinlik seçmek eğlenceli bir iş gibi görünse de oldukça stresli ve zorlayıcı şartlarda daralan zamanda sizi iyice bunaltabilir. Vereceğimiz ipuçlarıyla mükemmel gelinliğe zahmetsiz ulaşabilirsiniz.

1- Erken saatte randevu alın
En iyi servis için, mağazalardan hafta içinde bir gün erken saatte randevu almaya çalışın. Bu saatlerde mağazalar daha sakin, çalışanlar çok daha ilgili olur.

2- Davetli listesini kısaltın
Her ne kadar bütün arkadaşlarınızın sizinle gelinlik seçmeye gelmesini isteseniz de, gelinlik tasarımcıekibinizi küçük tutmanızı tavsiye ediyor. ”Ne kadar kalabalık olursa gelinin kafası o kadar çok karışır” diyor. Fikirlerine ve zevkine güvendiğiniz bir, en fazla iki kişiyi çağırmanız yeterlidir.

3- Yataktan yeni çıkmış gibi gözükmeyin
Gelinlikler ne kadar güzel olursa olsun, siz mükemmel gözükmediğiniz sürece elbiseye aşık olmanıza imkan yok. ”Normal bir günde sabah işe giderken hazırlanıyormuşsunuz gibi düşünün.” Saçınız ve makyajınız hep yaptığınız gibi olun. Biraz allık, maskara ve dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Denediğiniz gelinliklere makyaj bulaşır diye korkmayın, mağaza çalışanları bu konuya mutlaka dikkat edeceklerdir.

4- Puantiyelileri evde bırakın
”Kaç gelinin desenli iç çamaşırıyla gelinlik denemeye geldiğine inanamazsınız” diyor Pettibone. Ten rengi askısız bir sutyen ve yine ten rengi dikişsiz g-string giymenizi öneriyor ki rahatsız edebilecek bir görüntü oluşmasın. Provalara yanınızda korse getirerek elbisenin üzerinizde en güzel şekilde durmasını garantiliyebilirsiniz.

5- Ölçülere dikkat
Gelinlik normalde vücudunuzun en geniş bölgelerine göre seçilir. Yanlız bazı tasarımcılar değişik göğüs ve basen ölçülerine göre de özel modeller yapabiliyorlar. Aklınızda olsun.Gelinlik bedenleri normal elbiselere göre iki beden daha büyük olurlar.

6- Acilen ayakkabılarınızı seçin
Elbisenize karar verdikten sonraki ilk provanıza kesinlikle düğününüzde giyeceğiniz ayakkabılarınızı da götürmelisiniz ”gelinliğin etek boyunu kesin topuk ölçüsü olmadan ayarlamanız mümkün değildir.” diyor Risatti.

7- Gelinlik seçiminde erken davranın
Gelinlik tercihinizi son haftalara kesinlikle bırakmayın. Gelinliğin düğün tarihinden en az beş ay öncesinde seçilmesi tavsiye ediliyor.

8- Zaman ayırın
Gelinlik satın alırken fiyatlar sadece malzemeye göre değil, modele göre de değişebiliyor. Tafta, organze, ipekli gibi lüks kumaşlarda da modele göre değişen fiyat aralıklarında seçenekler mevcut. Hem bütçenize hem de zevkinize en uygun modeli bulabilmek için tek yapmanız gereken biraz zaman ayırmak.

9- İmza atmadan önce emin olun
Gelinlik satın alırken ücretin bir kısmını depozit olarak ödeyeceğinizden , karar verirken iyi düşünün. Sipariş ve tadilat sonrasında paranızı geri almanız pek de mümkün değil.

10- Diyeti abartmayın
Düğün gününüzden bir hafta önce ölüm orucuna başlamak size çok çekici gelse de, her zamanki rejim planınızı ve sporunuzu uygulamaya devam etmeniz daha uygun olabilir. ”Gelinlere son provadan sonra ki bu genelde düğünden yaklaşık iki hafta önce olur- daha fazla kilo vermemelerini tavsiye ediyoruz.” diyor Risatti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*