Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Göz Ve Ten Renginize Göre Makyajınızı Seçin

Göz Ve Ten Renginize Göre Makyajınızı Seçin

Saç ve ten renginize göre uygun makyaj stillerini öğrenin…

Esmer Gelinler

Esmer gelinler için makyaj önerilerimiz gözlerde buğu efekti verilmiş koyu bir makyaj, dudaklar içinse pembe türevleri. Son senelerde çok revaçta olan bu makyaj stilini daha da dramatik haline getirmek için gözlerinde renkli lens kullanabilirler. Bakışlarınızı takma kirpiklerle derinleştirebilirsiniz. Koyu renk saçlarınızın yüzünüzü çerçevelemesine çizin. Gece boyunca rujunuzu sık sık tazelemeyi unutmayın sebebi ise zaten açık renkte olan rujunuz silinirse yüzünüz cansız bir görünüm alabilir.

Kumral Gelinler

Kumral gelinlerde saçların tonuyla ten rengi arasında yumuşak bir geçiş vardır. Bu geçişte uyumlu olarak, makyajınızda da kontrastlardan kaçınmalı, yumuşak pastel tonlarını tercih etmelisiniz. Böylece de yüzünüzdeki hatlar daha çok ortaya çıkacak,tam da gelinlerde olması istenen saf ve masum bir yüz ifadeniz saf ve masum bir yüz ifadeniz olacak.

Sarışın Gelinler

Saçlarınız sarı, ten renginiz de beyazsa, gelin makyajınızda yüzünüzü canlandıracak efektler kullanmalısınız. İşinde uzman bir makeup artistin yardımıyla yüzünüzün renklendirme ve gölgelendirme işlemleri gerçekleştirmeli. Göz kapaklarında mürdüm, şeftali ve kahverengi tonları uygun olurken dudaklarda fuşya ya da açık turuncu gibi daha çok iddialı renkler kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*