Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Gözlerinize güzellik katın

Gözlerinize güzellik katın

Göz çevrenizin çabuk deforme olmasının bir çok nedeni vardır. Bunlardan biri makyaj, bir diğeri ise hayat stresi… Cildimizin diğer yerlerine göre 7 kat daha ince olan göz çevremiz için neler yapabiliriz; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek’lerim.

Kırışıklıkları engellemek için

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Torbaları yok etmek için

Bir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Gözaltı şişlikleri için

Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Morluklar için

Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin.

Bunu mutlaka deneyin

Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*