Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Hamilelikte korse kullanımı

Hamilelikte korse kullanımı

Hamilelik süresince, korse kullanmanın zararları varmıdır? İşte detaylar:

Aslında anne karnının bebeği taşıyaması gibi bir durum söz konusu değildir. Anne karnı doğal olarak birden fazla çocuğu bile taşıyabilecek kadar güçlüdür. Ancak annenin sırt ve kemik yapısı çocuğu ağrısız taşıyabilecek kadar güçlü olmayabilir. Bu durumda özellikle sırtta yoğun ağrı başlar.  Kas gücü düşer ve bu hamilelik sonrası da kronik hale gelebilecek ağrılara neden olabilir. 

Gebelikte korse kullanımı tehlikeli midir sorusuna doktorlar hayır cevabını vermekte. Bunun nedeni artık yeni tip hamile korselerinin özel üretiliyor olması ve normal korselere hiç benzememesi.  Özellikle ikiz bebek veya üstü bebek taşıyan anneler için korse kesinlikle gerekli bir ihtiyac.

Ancak 5. aya kadar hiçbir anne korse ihtiyacı duymuyor. Korselerin bir diğer yararı da göbek çatlaklarına engel olmaları. Eğer doğum sırasında çatlaklar oluştuğundan şikayetçiyseniz siz de korse kullanabilirsiniz. Hamile korselerinin çoğu kolay çıkarılabilir ve aşırı sıkmayan ürünler olduğu için hamilelerde sorun yaşatmıyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*