Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / İğneli epilasyon yöntemi

İğneli epilasyon yöntemi

İğneli epilasyon yöntemi kalıcı epilasyon sağlayan yöntemlerden bir tanesidir. Peki iğneli epilasyon nasıl uygulanır? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? İşte cevapları…

İğneli epilasyon yöntemi aslında oldukça uzun yıllardır kullanılan bir epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon uygulamasının diğer epilasyon yöntemlerinden en önemli farkı uygulandığı bölgede yer alan kılların tekrar çıkmasını engelleyerek kalıcı epilasyon sağlamasıdır. İğneli epilasyon dışında kalıcı epilasyon sağlayan bir diğer epilasyon yöntemi de lazer epilasyon uygulamasıdır.

İğneli epilasyon uygulamasında ince, steril ve tek kullanımlık olan özel iğneler kullanılır.Bu iğneler her kıl köküne tek tek batırılarak bu kıl köklerine düşük elektrik akımı verilir. Verilen bu elektrik akımı kıl köklerinin yanmasına neden olur ve yanan kıl köklerinin büyüme yetenekleri kaybolur. Büyüme yetenekleri kaybolan kıllarda bir daha çıkmazlar.

İğneli epilasyon uygulamasının en büyük dezavantajı iğneler kıl köklerine kadar batırıldığı için çok ağrılı bir yöntem olmasıdır. Bunun yanı sıra her kıl köküne tek tek uygulama yapıldığından dolayı iğneli epilasyon uygulaması yalnızca küçük alanlara yapılabilir. Lazer epilasyon uygulamasının geliştirilmesiyle beraber iğneli epilasyonun yerini lazer epilasyon almıştır. İğneli epilasyon artık lazer epilasyon uygulaması için uygun olmayan kıllara uygulanır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*