Son Haberler
Anasayfa / Sağlık ve Psikoloji / Karanfilin faydaları

Karanfilin faydaları

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karanfilin bir çok faydası olduğunu açıkladı. İbrahim Saraçoğlu’nun karanfilin faydalarına dair olan açıklamaları…

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sürekli halsizlik ve yorgunluk şikateyeti olanlar için karanfil kürü öneriyor. Hergün içtiğiniz siyah çayın içerisine karanfil atarak içtiğinizde kendinizi zinde hissedersiniz, yorgunluk ve halsizlik son bulur diyen Saraçoğlu, karanfilli çay çok faydalıdır diyor.Peki karanfil nasıl kullanılmalı, karanfili nasıl tüketmeliyiz, karanfil kürü nasıl yapılır açıklayalım.

Biz Türk milleti olarak çayı çok severiz ve çaydan vazgeçemeyiz. Çay içme alışkanlığımız genellikle hep vardır. Karanfil küründe yapmamız gereken ise; zaten her zaman içtiğimiz siyah çayın içerisine karanfil katarak yapılıyor. 10-12 sap kuru karanfil çok demli olmayan açık siyah çayın içerisine atılıyor. Fakat poşet çay yerine normal demlenmiş çay olmalıdır. Çayımızın içerisine attığımız kuru karanfillerle birlikte çayımızı 2-3 dakika demlendirip içiyoruz. Çayınızı fincanınıza aldıktan sonra içerisine 2-3 adet karanfil atıp 3 dakika kadar bekletip sonra alın ve afiyetle için. Bu tarifte demlikte demleyip içmek kadar etkili olacaktır.

İbrahim saraçoğlu 10 dakika içerisinde karanfil kürünün etkisini hissedersiniz diyor. Tüm vücudunuzda bir zindelik oluşur. Kendinizi enerji dolu hissedersiniz. Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik gibi şikayetleriniz son bulur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*