Son Haberler
Anasayfa / Güzellik Ve Bakım / Kaş ve kirpik bakımı

Kaş ve kirpik bakımı

Kaş alırken kazara kaşlarınızın şeklini bozdunuz ve şekli bozulan kaşı düzeltmek için inceltmek zorunda mı kaldınız? O zaman bu hatayı bir daha yaşamamak için Kaş Alırken Bunlara Dikkat Edin ama siz şimdi ince bir kaşa sahipsiniz ve 2011 güzellik önerilerinde olduğu gibi 2012 güzellik modasında da kalın kaşlar çok moda.

Bu yüzden kaşlarınızı bir an önce gürleştirmeli ve anlamlı bakışlar içinde kirpiklerinizi uzatmalısınız. Kirpikler için ise sizlere önerimiz Kirpik uzatan formülleri ve önerilerimizi adım adım uygulamanızdır. Kabul ediyoruz, biraz zaman alıcı olacak ve zahmetli olacak ama şunuda unutmayın. Kadın her daim güzel olmalı ve güzellikde öyle kolay kolay elde edilmiyor. Her güzelliğin bir zorluğu var, bundan ola ki sizlerin burada ki önerilerimizi dikkate alacağınızı umuyoruz. O zaman hadi, hep birlikte kaş ve kirpik bakımı yapalım…

İşte yöntem
1 tatlı kaşığı buğday özü yağı, Bir çorba  kaşığı kadar badem yağı, bir tatlı kaşığı soya yağına 3 tane ceviz, 3 tane fındık atınız.  Oluşturduğunuz bu karışımı hafif bir ateşte 10 dakika kadar ısıtın sonra süzerken bir çay kaşığı lanolin ilave edip, karıştırınız. Ufak bir kavanoza koyarak, gece uyumadan önce pamukla hafif bir şekilde kirpikleriniz dip kısımlarına sürünüz. Lütfen gözünüze dikkat ediniz. Karışımı göz ile temas ettirmeyiniz.

İkici yöntem
Ayrıca kirpik ve kaş için 2 tane fındığı teflonda kavurunuz.  Ilıkken bunu kaş ve kirpiklerinize hafifçe bastırıp sürünüz. Her gece bunu uygulayabilirsiniz.

Kaş ve kirpikleriniz de makyajdan, mevsimsel etkilerden zarar görür. Oysa ki görünümünüzün en sağlıklı ve karakteristik ifadeleridir.

Günlük makyaj yapanların özel bir onarım yapmaları önemlidir. Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Kadınlar hasar gören saç ve ciltleri için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygular ama kaş ve kirpiklerini ihmal eder. Sağlıklı kaş ve kirpikleriniz olursa makyaja bile gerek kalmayabilir.

BAKIM ÖNERİLERİ

Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için mükemmel nemlendiricilerdir. Ayrıca besler ve kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarır.

Banyo sonrası maske:

1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın.

Bir saat kalması yeterlidir, ardından gülsuyu ile temizleyin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*